Smacznie, zdrowo, kolorowo

Uczniowie klasy I b w ramach realizacji programu ” Warzywa, owoce i mleko w szkole” podjęli kolejne już zadanie związane z propagowaniem zdrowego stylu życia. W ciągu całego roku szkolnego zdobywali wiadomości dotyczące właściwego odżywiania, roli witamin dla rozwoju i funkcjonowania organizmu człowieka oraz znaczenia ruchu dla kształtowania tężyzny fizycznej. Między innymi przygotowywali smaczne kanapki w ramach akcji „Śniadanie daje moc”, wzięli udział w zajęciach warsztatowych „Garnek pełen witamin” w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Pantaleona Szumana czy uczestniczyli w spotkaniu z panią Wiesławą Pyrcz – autorką wierszy edukacyjnych o tematyce przyrodniczej i zdrowotnej. To tylko kilka przykładów. W ciągu całego roku było ich o wiele więcej.

W czwartek 18 maja 2023 r. pierwszoklasiści udali się do szkolnej warsztatowni, aby przygotować sałatki owocowe i warzywne. Z zapałem przystąpili do pracy. Każdy sporządził sałatkę według w własnego pomysłu. Po zakończonej pracy nastąpiła degustacja smacznych, zdrowych i kolorowych przekąsek. Oto efekty ich rzetelnej, solidnej pracy .

M. Prus