„Brzydkie kaczątko” w wykonaniu przedszkolaków z grupy IV

Przedszkolaki przy wsparciu dorosłych przygotowały przedstawienie teatralne w oparciu o bajkę „Brzydkie kaczątko”. Wszystkie przedszkolaki wcieliły się w jakąś rolę, uczyły się tekstu, ruchu scenicznego, posługiwania się mikrofonem. Zapamiętały piosenki, kolejność występowania, ćwiczyły układy taneczne. Przedstawienie stanowiło kulminację obchodów „Dnia Polskiej Niezapominajki” w oddziałach przedszkolnych. Sposobność jego oglądania miały nie tylko wszystkie przedszkolaki, ale również uczniowie klasy 1b, z którą grupa IV współpracuje w tym roku szkolnym. Brawa na koniec przedstawienia oraz słowa podziękowania skierowane bezpośrednio do dzieci, były nie tylko dla nich nagrodą, ale również ogromną motywacją do kontynuowania aktywności teatralnej.

Izabela Baraniak