Dzień przedszkolaka

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

 

20 września  obchodziliśmy „Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka”. To data szczególna w kalendarzu każdego przedszkola. Święto to zostało ustanowione z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka uchwałą Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej 13 września 2013r.

Tego dnia dzieci z wszystkich grup przedszkolnych bawiły się w sali gimnastycznej przy dźwiękach muzyki, śpiewały ulubione piosenki, brały udział w zabawach integracyjnych i  konkurencjach sportowych: przechodzenie przez tunel i po linie. Nie zabrakło bardzo popularnej piosenki będącej w wielu przedszkolach hymnem przedszkolaka ,,Jestem sobie przedszkolaczek’’. Impreza przyniosła wiele radości i niezapomnianych wrażeń.

Idąc za słowami Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”, życzymy wszystkim dzieciom, aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia, nie tylko od święta aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.

Niech Wasze marzenia się spełniają !!!

>>zobacz zdjecia<<