W teatrze

W poniedziałkowy poranek uczniowie klas I, klasy II b i III b wybrali się do Regionalnego Centrum Kultury na spektakl autorski  „Bardzo mądre bajki” w wykonaniu aktorów z teatru „Ten Teatr” z Wrocławia. Autorski z tego względu, że źródłem i inspiracją do przygotowania tej sztuki były „Baśnie Andersena” oraz bajki współczesnych autorów. Młodzi widzowie uczestnicząc w tym wydarzeniu,  mogli wiele zrozumieć. Bohaterowie opowieści uzmysłowili uczniom,  co jest w życiu najważniejsze i czym należy się kierować. Tymi istotnymi dla dziecka wartościami jest  przyjaźń, tolerancja, miłość i bezpieczeństwo. Poza tym spektakl ukazał, że sercem i rozumem można pokonać wiele przeszkód. Dzieci odbyły niezapomnianą podróż,  podczas której mogły odnaleźć siebie w dobrze im znanym świecie.

Spektakl „Bardzo mądre bajki” to drugie w tym roku szkolnym spotkanie w ramach edukacji teatralnej.

>>zobacz zdjęcia<<

M. Prus