Spotkanie z ratownikiem medycznym

W poniedziałek 6 listopada 2023r. dzieci z IV oddziału przedszkolnego i uczniowie klasy II b spotkali się z ratownikiem medycznym, dyrektorem Polskiej Szkoły Pierwszej Pomocy, BHP i Doradztwa, p. Patrycjuszem Kurkiem. To już drugie spotkanie z cyklu „Mali ratownicy”, tym razem z osobą bezpośrednio związaną z tematem pierwszej pomocy.  Dzieci miały okazję pokazać ratownikowi czego nauczyły się poprzednim razem. Wspaniale poradziły sobie z ułożeniem osoby w bezpiecznej pozycji bocznej ustalonej, nawet kiedy tą osobą był pan Patrycjusz. Pamiętały numery alarmowe. Wzbogaciły wiedzę na temat bezpieczeństwa podczas udzielania pierwszej pomocy oraz ustalania, czy osoba jest drożna oddechowo. Po raz pierwszy miały do czynienia z fantomem, na którym ćwiczyły właściwe uciskanie klatki piersiowej. Dużo uwagi poświęciły także nauce bandażowania kończyn i głowy. Tę czynność z pewnością będą ćwiczyć podczas zajęć grupowych w sali i w klasie. Przed nami kolejne zajęcia. Cieszy nas fakt, że tematyka pierwszej pomocy przedmedycznej spotyka się z dużym zainteresowaniem ze strony dzieci.

Panu Patrycjuszowi Kurkowi bardzo dziękujemy za przeprowadzenie ciekawych i profesjonalnych zajęć, podczas których dzieci mogły pod okiem fachowca zdobywać i doskonalić tak cenne umiejętności!!!     

>>zobacz zdjęcia<<

    Izabela Baraniak i Małgorzata Prus