Czacha dymi

W ramach Innowacji pedagogicznej „Czacha dymi – rajd na emocjach” w październiku zostały przeprowadzone lekcje wychowawcze w klasach 4b, 6c, 8a i 8b o temacie „Kiedy nadchodzi smutek”. Uczniowie mieli za zadanie określić, gdzie w ciele najczęściej odczuwają smutek oraz wypisać sposoby radzenia sobie ze smutkiem, a następnie wybrać jeden uniwersalny sposób, który podziała na każdego.
Według uczniów tych klas smutek najczęściej odczuwany jest w głowie oraz w okolicach brzucha, natomiast uniwersalnym sposobem na smutek według klas 4b, 6c i 8b jest słuchanie muzyki. Klasa 8a jednogłośnie uznała, że dla nich najlepszym sposobem na smutek jest spanie. Dziękuję serdecznie wszystkim za aktywny udział w zajęciach.

A. Horbatowicz