Dzień zdrowego śniadania w klasach I – III

8 listopada wszystkie klasy I- III obchodziły w naszej szkole Dzień Zdrowego Śniadania, którego celem jest promowanie wśród najmłodszych dobrych nawyków żywieniowych i zachęcanie do spożywania regularnego śniadania. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.

W tym dniu dzieci wykonały następujące zadania:

– sporządziły zdrowe i kolorowe kanapki oraz kanapki w kolorach flagi Polski z okazji Tygodnia patriotycznego,

– zapoznały się z piramidą zdrowia oraz z zaleceniami Instytutu Żywności i Żywienia,

– oglądały film edukacyjny na temat zdrowego śniadania „Kazio i zdrowe śniadanie”,

– segregowały produkty na zdrowe i niezdrowe,

– wyszukiwały słowa w „wykreślance” na temat zdrowych produktów i zdrowego stylu życia.

Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w podjętej akcji. Niesamowicie zaangażowali się w nią także rodzice, wyrażając aprobatę oraz uznanie dla takich działań. To właśnie oni dostarczyli produkty potrzebne do zorganizowania zdrowego śniadania. Na stole znalazły się zatem: pieczywo różnego rodzaju i różnego kształtu, masło, wędliny, sery, serki, jogurty i warzywa. Było wesoło, smacznie i sympatycznie. Dzieci potrafiły dzielić się produktami, działać wspólnie i zgodnie. Nie bały się próbować nowych smaków. Takie śniadanie było dla nich prawdziwą frajdą. Na twarzach promieniał uśmiech i zachwyt.

>>zobacz zdjęcia<<

Monika Bęben