Obchody 105 rocznicy odzyskania niepodległości

Z okazji 105 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę miasto zorganizowało  uroczystości pod pomnikiem Tysiąclecia Państwa Polskiego i Powrotu Ziem Zachodnich do Macierzy.Jako pierwsza głos zabrała przewodnicząca Rady Miasta Piły Maria Kubica. Po nim odczytano apel poległych. Było także wspólne odśpiewanie hymnu państwowego oraz salwa honorowa. Na zakończenie uroczystości delegacje instytucji i zakładów pracy złożyły wiązanki kwiatów. W uroczystościach pod pomnikiem wzięło udział kilkuset mieszkańców Piły, wśród nich nie zabrakło pocztu sztandarowego Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 im kpt. Teofila Spychały. W jego skład  weszli uczniowie naszej szkoły  Wiktor Aninowski, Stanisław Moszczeński oraz Tymoteusz Możdżeń.

Michał Łożyński