Międzynarodowy dzień Tolerancji

16 listopada obchodziliśmy Miedzynarodowy Dzień Tolerancji.

Każdy jest inny, każdy wyjątkowy.

Słowa: gorszy, lepszy – wyrzuć ze swej głowy.

Niechże każdy sobie myśli, mówi, żyje po swojemu,

Pod warunkiem, że nie robi tym krzywdy drugiemu.

W ramach akcji uczniowie klas IV-VIII na lekcjach wychowawczych i zajęciach dodatkowych mogli się zapoznać z terminem tolerancja. Dyskusje w formie burzy mózgów miały skłonić do refleksji z czym kojarzy się tolerancja. Pomysły zostały przez uczniów zapisane na tablicy.

Tolerancja polega na akceptowaniu inności drugiej osoby. To poszanowanie odmienności innych, ich wyglądu, sposobu mówienia, poglądów, upodobań, wyznań, obyczajów i postępowania, choćby były całkowicie odmienne od naszych albo zupełnie z nimi sprzeczne. Tolerancja oznacza cierpliwość i wyrozumiałość dla odmienności.

Dziękujemy za udział i zaangażowanie.

Lidia Otowska, Paulina Zielińska