Czytanie na dywanie

W piątek 17 listopada  uczniowie klasy II b wzięli udział w spotkaniu z cyklu „Rozczytani drugoklasiści”. Gościem drugoklasistów była pani Joanna Podgórska-Kędziora, absolwentka naszej szkoły, a obecnie jej pracownik administracyjny . Pani Joanna przeczytała dzieciom „Bajkę o przyjaźni”. W zaprezentowanej bajce mała Zuzia marzy o prawdziwej przyjaźni. Postanawia szukać jej nawet  na końcu świata. Pewnego dnia niezauważona przez nikogo opuszcza dom. Zostawia zapisaną na karteczce wiadomość dla rodziców „Szukam przyjaźni”. Podczas swej wędrówki spotyka piękną różę, barwnego motyla, starego dęba oraz Krecika – psa przybłędę, którego dokarmiała w swoim przydomowym ogrodzie. Krecik był niczyj, był niekochany, brudny i przez wszystkich przeganiany. Każda napotkana przed Krecikiem postać tłumaczyła Zuzi, co to jest przyjaźń. Ale dopiero Krecik ten zwykły kundelek taki, jakich  na świecie są tysiące wyjaśnił to Zuzi. Opowiedział losy swojego pieskiego życia w domu człowieka, którego uważał za przyjaciela. Dziewczynka zrozumiała, że przyjaciel to nie ktoś wyjątkowy, piękny, cudownie uzdolniony… Po prostu przyjaciel to ktoś, kto zawsze jest w chwilach smutku i radości. Nie patrzy na wygląd i wady, jest zwykły i jednocześnie wspaniały.

Uczniowie za poświęcony im czas podziękowali pani Joannie brawami i własnoręcznie wykonanym kwiatkiem.

A my wszystkim życzymy, aby na swojej życiowej drodze spotykali przyjaciół takich, jakim był Krecik dla Zuzi.

M. Prus