Szkolny Klub Europejski

Czy podróżując po Unii Europejskiej potrzebuję paszportu? Ile zapłacą rodzice za rozmowy telefoniczne w Hiszpanii? Czy na terenie Unii mogę skorzystać z darmowej porady lekarskiej, kiedy jestem chory, tak jak w Polsce? Nasi uczniowie poznali odpowiedzi na te i wiele innych pytań podczas warsztatów zorganizowanych przez Szkolny Klub Europejski. Prowadzący Pan Michał Łuba z ANS w Pile mówił o wartościach oraz funkcjonowaniu UE, a także wyzwaniach związanych ze zmianami klimatu i środowiska. Podczas tych zajęć uczniowie nie tylko mogli dzielić się własnymi doświadczeniami i opiniami, lecz również wzięli udział w grze przygotowanej przez opiekuna p. Mateusza Pazdeja, podczas której mogli sprawdzić swoją wiedzę. Na koniec Zarząd Rady SSU zaprezentował tradycyjne holenderskie stroje. Mamy nadzieję, że te spotkania rozbudzą zainteresowania młodych ludzi ideą integracji europejskiej.

>>zobacz zdjęcia<<

M. Pazdej