Parada i festyn integracyjny

5 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Paradzie i Europejskim Festynie Integracyjnym.Dzień rozpoczęli  o godzinie 11.00 na placu Staszica, gdzie spotkali się z innymi szkołami podstawowymi kolorowo prezentującymi kraje Unii Europejskiej. Następnie ulicami miasta barwny korowód udał się na wyspę, gdzie wspólnie stworzył flagę Unii Europejskiej układając na ścianie gwiazdki symbolizujące jedność, solidarność i harmonię między narodami Europy. W trakcie wydarzenia odbył się konkurs, w którym można było zobaczyć przygotowane przez nauczycieli domki reprezentujące różne państwa Unii oraz prezentacje wybranych krajów w trakcie występów artystycznych na scenie. Na podsumowanie została wręczona nagroda publiczności oraz nagroda główna w wysokości 5000 złotych. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszej paradzie i sprawili, że ta wspólna Europejska inicjatywa stała się niezapomnianym wydarzeniem!

M. Pazdej