II miejsce w konkursie polonistycznym

Miło nam poinformować, że drużyna uczniów klas III w składzie: Antonina Ostrowska, Urszula Jaworska i Michał Trzebiatowski zajęli II miejsce w Miejskim Konkursie „Podróż do krainy baśni” pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Piły. W konkursie wzięło udział sześć pilskich szkół. Oprócz naszej „Piątki stawiły się reprezentacje SP 1, SP 2, SP 4, SP 6 i SP 11. Zadania konkursowe dotyczyły znajomości wybranych baśni H. CH. Andersena, CH. Perrault, W. i J. Grimm. Podczas rozwiązywania zadań uczniowie musieli wykazać się nie tylko znajomością treści utworów, ale także zdolnością kojarzenia, szybkiego reagowania, myślenia i spostrzegawczości. Nasza drużyna okazała się najlepsza ze znajomości lektur i była liderem do ostatniej rundy. W ostatniej rozgrywce, która polegała na zbudowaniu wieży z klocków, mieliśmy dogrywkę o pierwsze miejsce. W ostateczności zajęliśmy drugie miejsce. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy dużego zasobu wiedzy i życzymy dalszych sukcesów.

M. Bęben