Zabawy badawcze w oddziale II w ramach projektu „Biodegradacja to jest sensacja”

W ramach realizacji zadań z edukacji ekologicznej przedszkolaki z oddziału II przygotowały i przeprowadziły zabawy badawcze, dotyczące rozkładu różnych materiałów w wybranym podłożu z użyciem zestawu doświadczalnego firmy Jangar. Dzieci przez kilka tygodni obserwowały zmiany w wyglądzie materiałów, po czym określały efekt końcowy. W styczniu badały stopień biodegradacji obierek – skórki marchewki, pietruszki i banana w ziemi ogrodowej, natomiast w lutym doświadczały zachowania w ziemi ogrodowej tworzyw sztucznych – metalowej płytki, kawałków plastiku, folii biodegradowalnej.

Dzieci z oddziału II bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach, wspólnie z nauczycielką przygotowując doświadczenie, obserwując i określając widoczne zmiany. Zwiększyło to ich zainteresowanie zagadnieniami związanymi z zanieczyszczeniem środowiska. Efektem tego jest systematyczne segregowanie odpadów w sali zajęć oddziału II oraz chęć kontynuowania doświadczeń.

>>zobacz zdjęcia<<

Wioletta Lewandowska