Mali ekonomiści z II a

Klasa 2 a przez cały rok szkolny realizowała projekt edukacyjny pt.: „Mali ekonomiści. Po co wymyślono pieniądze?” zorganizowany przez Fundację Uniwersytet Dzieci. Projekt rozpoczął się od lekcji na rozgrzewkę, na której uczniowie ćwiczyli swoją uwagę, rozpoznawali emocje oraz poznawali różne techniki radzenia sobie ze stresem. Na kolejnych zajęciach dzieci z zainteresowaniem szukały odpowiedzi na ważne i wcale niełatwe pytania na przykład:  „Co mówią nam produkty w sklepie? Czy 5 zł ma zawsze taką samą wartość? Co to jest popyt i podaż? Czy reklama mówi prawdę? Kto wymyślił pieniądze i po co je wymyślono? Dlaczego warto oszczędzać? Jak dobrze podzielić swoje kieszonkowe?”. Projekt rozwinął w uczniach przedsiębiorczość oraz pomógł im stać się świadomymi konsumentami. Uczniowie poznali historię pieniądza, różne sposoby płacenia, od wymiany towarów aż po współczesną formę płatności online. Zbadali monety i banknoty aby przekonać się, jak zostały wykonane i zabezpieczone. Dzięki zabawom i obliczeniom pieniężnym zrozumieli, na czym polega oszczędzanie oraz jak planować wydatki. Dowiedzieli się też co oznaczają poszczególne oznaczenia na produktach oraz jaki wpływ ma reklama na kupujących.

Projekt zakończył się sukcesem, a klasa zdobyła dyplom. Gratulacje!

>>zobacz zdjęcia<<

K. Pilarczyk