W roku szkolnym 2025/2026 w naszej świetlicy zrealizowany został Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Uczeń w sieci”, udostępniony przez Fundację Uniwersytet Dzieci.
Podczas zajęć, opartych na scenariuszach przygotowanych przez Fundację, rozmawialiśmy o bezpiecznym i odpowiedzialnym korzystaniu z Internetu. Poruszaliśmy tematy związane m.in. z bezpieczeństwem w sieci, prawami autorskimi, wirusami komputerowymi, silnymi hasłami, rozpoznawaniem fałszywych informacji oraz ochroną prywatności online.
To była cenna okazja do rozwijania kompetencji cyfrowych i krytycznego myślenia naszych uczniów.

K. Kłos










