Szkolne Mistrzostwa w Scrabble

Ułatwienia dostępu

W ostatnim tygodniu maja 2020 roku miłośnicy anglojęzycznych komiksów z klas 4a, 4b, 6a, 8b i 8c uczestniczyli w projekcie edukacyjnym z języka angielskiego. Zapraszamy do obejrzenia jednej z ciekawszych prac wykonanej przez Józefa Berndt z klasy 4a oraz Zosię Berndt z klasy 5a. Pozostałe projekty zostaną zaprezentowane w najbliższym czasie. Życzymy miłego seansu!
Mateusz Pazdej

2 czerwca 2020 roku Samorząd Uczniowski zorganizował szkolne mistrzostwa w domino. Turniej został rozegrany na dystansie 11 partii w trybie do 250 punktów. Najlepsze wyniki osiągnęli:
1. Mateusz Szwemin z klasy 3 a,
2. Igor Dąbrowski z klasy 6 c,
3. Martyna Szulc z klasy 4 a,
3. Veronika Panasiuk z klasy 4 a,
3. Marta Manowska z klasy 4 a.
Zawodnicy musieli wykazać się analitycznym umysłem oraz przemyślaną taktyką. To co było niesamowite to fakt, że każdy pojedynek był zupełnie inny. Natomiast emocje podczas rozrywek okazały się niezapomniane. Serdecznie gratulujemy laureatom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom za super zabawę! Nagrody można odebrać w sekretariacie przy Al. Niepodległości w godz. 8-15.
M. Pazdej
Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs
„Rozpoznaj swojego nauczyciela na fotografii z dzieciństwa”.
Każdy z Nauczycieli był kiedyś dzieckiem, tak jak Wy. Zobaczcie, czy z upływem czasu bardzo się zmienili. Konkurs jest skierowany do wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 im. Dzieci Polskich w Pile. W linku poniżej znajdują się ponumerowane zdjęcia, na których sfotografowani są nauczyciele, jako dzieci.
Zadanie polega na rozpoznaniu jak największej liczby osób ze zdjęć ponumerowanych od 1 do 35. Proszę podpisać każde imieniem i nazwiskiem. Rozwiązanie konkursu można przesłać w terminie do 4 czerwca 2020 r. na adres mailowy: mateusz.pazdej@wp.pl
Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, które będzie można odebrać 8 czerwca 2020 roku w sekretariacie przy Al. Niepodległości w godz. 8-15. Zapraszamy serdecznie do udziału oraz życzymy świetnej zabawy!
Agata Świderska
Mateusz Pazdej

KORONAWIRUS – TO DLA WSZYSTKICH CIĘŻKI CZAS
WRESZCIE ZNALAZŁEM CHWILĘ
BY ODPOCZĄĆ TROCHĘ W LESIE
ZAPRASZAM DO OBEJRZENIA REZULTATÓW
PMT
Witam serdecznie
W imieniu pracowników Szkoły Podstawowej nr 5 w Pile, swoim oraz uczniów z klasy 6a i 7a, pragnę zaprosić serdecznie wszystkich zainteresowanych na turniej gier online, który obejmuje takie produkcje jak Minecraft, Fortnite, League of Legends.
Turniej odbędzie się w poniedziałek 01.06.2020 w godzinach 11.00 – 13.00 w sieci. Wszelkie niezbędne informacje, sposoby komunikacji jak również zapisy dostępne są na serwerze Discord, do którego link z zaproszeniem można znaleźć tutaj: https://discord.gg/JRDrr52.
Z powodów organizacyjnych wszystkich zainteresowanych proszę o obecność na kanałach głosowych 20 minut przed startem turnieju.
Zapraszam do zabawy
M. Tutlewski
Pojawiły się nowe terminy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.
W tabeli są zebrane wszystkie najważniejsze informacje.


W klasie III c mamy niezwykle utalentowaną uczennicę. Basia Kotula prezentuje niecodzienny talent literacki. W grudniu tego roku szkolnego została laureatką w konkursie artystycznym „Stwórz własną książkę” zorganizowanym przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Pile. W kwietniu uzyskała II nagrodę w XXVI Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Janusza Korczaka organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Płocku. Nie zdążyliśmy nacieszyć się tymi sukcesami Basi, a właśnie dowiedzieliśmy się kolejnym wyczynie naszej uczennicy. Otóż Basia zdobyła III miejsce w XVII Regionalnym Konkursie Literackim o Złote Pióro organizowanym wspólnie przez MDK „Iskra” i Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Pantaleona Szumana w Pile, przy współudziale Fundacji Literackiej im. Agnieszki Bartol.
Jesteśmy zachwyceni sukcesami dziewczynki i jej talentem. To taki promyk radości w tej szarej, pandemicznej codzienności, która od tylu tygodni nas otacza.
Basiu, gratulujemy Ci serdecznie i życzymy kolejnych sukcesów.
K. Kołodziej
Talent poetycki Mariki Pytlarz z kl. 7 b kolejny raz został doceniony i nagrodzony. Poetka z „Piątki” zdobyła 2. nagrodę w XVII Regionalnym Konkursie Literackim „O Złote Pióro” ” Od magii świata do magii słowa” organizowanym przez Klub Literacki „Pegazik” działający przy MDK „Iskra” w Pile. Jury zwróciło uwagę na dojrzałość metafor, „przedstawianie się nam w każdym wersie”, mimo iż „rozmowom do siebie nie po drodze” oraz głębokie przemyślenia w zestawie wierszy liryczno-refleksyjnych „Niepamięć”, „Nagość”
i „Odludzie”. Z całego serca gratuluję Marice niezwykłego talentu.
M. Orlińska
