U艂atwienia dost臋pu

艢wi膮teczna zbi贸rka 偶ywno艣ci

Wolontariusze z naszej szko艂y w dniach 29-30 listopada wzi臋li udzia艂 w zbi贸rce 偶ywno艣ci prowadzonej przez Bank 呕ywno艣ci Pile.

Wyniki 艢wi膮tecznej Zbi贸rki 呕ywno艣ci ci膮gle sp艂ywaj膮. Tylko w 40% jednostek deklaruj膮cych sw贸j udzia艂 w 艢wi膮tecznej Zbi贸rce 呕ywno艣ci zebrano 13 882,50 kg 偶ywno艣ci o warto艣ci 94 401,00 z艂 Wyniki te nie s膮 ostateczne, czekamy na raporty z pozosta艂ych 60% organizacji deklaruj膮cych sw贸j udzia艂 w 艢wi膮tecznej Zbi贸rce 呕ywno艣ci  Pragniemy ju偶 teraz podzi臋kowa膰:

👉Wszystkim naszym Super Wolontariuszom oraz organizacjom uczestnicz膮cym w zbi贸rce

👉Ka偶demu darczy艅cy za przekazan膮 偶ywno艣膰

👉Wszystkim mediom promuj膮cym akcj臋.

Dzi臋kujemy, 偶e jeste艣cie z nami.

P. Malinowski

>>zobacz zdj臋cia<<

Andrzejki z przytupem

29 listopada uczniowie z klasy 3c zorganizowali wsp贸lnie ze swoj膮 wychowawczyni膮 klasowe spotkanie andrzejkowe. Dzieci wr贸偶y艂y sobie na r贸偶ne sposoby, jednak najwi臋cej emocji wzbudzi艂 wy艣cig but贸w. Najpierw dziewcz臋ta szuka艂y odpowiedzi na pytanie „kt贸ra z nich pierwsza wyjdzie za m膮偶”, potem przysz艂a kolej na ch艂opc贸w. 艢miechu by艂o co nie miara! Opr贸cz wr贸偶enia uczniowie mogli si臋 rozrusza膰 przy d藕wi臋kach tanecznej muzyki czyli w andrzejkowych wygibasach. Andrzejki s膮 艣wietn膮 okazj膮 do dobrej zabawy i trzecioklasi艣ci to wykorzystali. Po偶egnali listopad z przytupem!

K. Ko艂odziej

>>zobacz zdj臋cia<<

Bowlingowy turniej andrzejkowy

W pi膮tek 29 listopada uczniowie klasy II b wraz a wychowawca Barbar膮 Kukli艅sk膮 udali si臋 na Bowling w celu rozegrania turnieju Andrzejkowego. Na pocz膮tku wszyscy zostali podzieleni na pi臋cioosobowe dru偶yny. Drugoklasi艣ci grali po raz drugi, wi臋c radzili sobie doskonale. W czasie kr贸tkiej przerwy z apetytem posilali si臋 gor膮c膮 pizz膮 i napojami. Po posi艂ku i kr贸tkim odpoczynku z zapa艂em rozegrano drug膮 rund臋. Turniej ten nie tylko zintegrowa艂 zesp贸艂 klasowy, ale r贸wnie偶 mia艂 charakter weso艂ej zabawy. Uczniowie po zako艅czonej zabawie dopytywali o nast臋pny termin rozgrywek. Wszyscy 艣wietnie si臋 bawili i byli zachwyceni atmosfer膮 wyj膮tkowego dnia. Pierwsze miejsce zdoby艂a Lena Januszewska, drugie Kinga Obarska , a trzecie Nikodem Sotek. Uczniowie otrzymali okoliczno艣ciowe dyplomy i gratulacje.

B. Kukli艅ska

>>zobacz zdj臋cia<<

Misie na r贸偶ne okazje

Czy pami臋tacie swojego ulubionego pluszowego misia, z kt贸rym wieczorem spokojnie zasypiali艣cie? Na pewno pami臋taj膮 o nim dzieci z klasy I b, a nawet przynios艂y go do szko艂y w 艢wiatowym Dniu Misia. Natomiast w pi膮tek 29 listopada wybra艂y si臋 do po艂o偶onej w pobli偶u szko艂y pracowni krawieckiej i haftu komputerowego, w kt贸rej powstaj膮 w艂a艣nie pluszowe misie. Jest to szczeg贸lne miejsce, bowiem misie s膮 w niej przygotowywane na indywidualne zam贸wienie klienta. Pierwszoklasi艣ci mieli okazj臋 obserwowa膰 kolejne etapy wykonywania tej zabawki. Ze szczeg贸ln膮 uwag膮 przygl膮dali si臋, jak na maszynie hafciarskiej ozdabia si臋 brzuszek misia odpowiednio dobranym wzorem. Dob贸r koloru nici, rodzaj napisu czy dodatkowy motyw zdobi膮cy zale偶y od koncepcji klienta. Wszystko to jest zaprogramowane komputerowo.

W pracowni misie s膮 przygotowywane na r贸偶ne okazje. Wykonuje si臋 na przyk艂ad misie z okazji narodzin dziecka. Maj膮 na swoim brzuszku wyhaftowane imi臋 malucha, dat臋 i godzin臋 jego przyj艣cia na 艣wiat oraz wag臋 i d艂ugo艣膰 w momencie narodzin. Z pewno艣ci膮 taki mi艣 b臋dzie mi艂ym prezentem dla maluszka, a w przysz艂o艣ci b臋dzie przypomina膰 mu o tak wa偶nym dniu, jakim jest dzie艅 urodzin.

     Dzieciom podoba艂y si臋 wszystkie misie i ch臋tnie zabra艂yby je ze sob膮. Ale na te gotowe czekali ju偶 mali w艂a艣ciciele.

M. Prus

Pierwszaki eksperymentuj膮

Uczniowie klasy I c uczestniczyli w nowym projekcie edukacyjnym dla dzieci przygotowanym przez Atrium Kasztanowa. Jego celem jest rozbudzanie ciekawo艣ci  i wspieranie  rozwoju talent贸w. Podczas warsztat贸w „Podwodny 艣wiat” uczniowie zdobyli wiedz臋 w oparciu o wykonane do艣wiadczenia i eksperymenty w specjalnie przygotowanej, kolorowej strefie, wyposa偶onej w pomoce naukowe.  Zupe艂nie inaczej przyswajamy wiedz臋 z ksi膮偶ek, a inaczej z praktycznych do艣wiadcze艅, potwierdzi艂o to zainteresowanie dzieci podczas zaj臋膰.

A. Skrypak-Schiller

>>zobacz zdj臋cia<<

Relacja z projektu CDEW – 5B

Za nami kolejne spotkanie w ramach naszego projektu. Kolejne bardzo pracowite spotkanie. Prezentowali艣my wykonane w programie MiMind drzewa genealogiczne w艂asnych rodzin. Opracowali艣my map臋 mentaln膮 naszego projektu. Sandra i Amelia rozpocz臋艂y przygotowania do wywiadu z p. Wojciechem Kicmanem. Tobiasz nam o wszystkim opowiedzia艂, a Wojtek i Wiktor zmontowali z tego ich pierwszy film.

Sami zobaczcie: >> film <<

Potrafimy pomaga膰

Tradycyjnie czyli jak ka偶dego roku przed dniem 6 grudnia wolontariuszki z m艂odszej grupy Szkolnego Wolontariatu z klas III odwiedzi艂y ma艂ych pacjent贸w Oddzia艂u Chirurgii Dzieci臋cej Szpitala Specjalistycznego w Pile. Zanim to jednak nast膮pi艂o przeprowadzili艣my akcj臋 charytatywn膮 – zbi贸rk臋 artyku艂贸w szkolnych i zeszyt贸w oraz papieru ksero dla ma艂ych pacjent贸w. Na oddziale chirurgii dzieci臋cej oczekiwali艣my na przyj臋cie w pi臋knej 艣wietlicy, kt贸ra powsta艂a przy wsparciu kibic贸w Lecha Pozna艅. Na oddziale zostali艣my przyj臋ci przez piel臋gniark臋 oddzia艂ow膮 Pani膮 Marzen臋 艢lebiod臋. Wolontariuszki Katarzyna Kaja, Oksana Kogut i Magdalena Szwedowicz z艂o偶y艂y od ca艂ej naszej szko艂y 偶yczenia 艣wi膮teczne. Dziewczynki 偶yczy艂y zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia ma艂ym pacjentom. Nast臋pnie przekaza艂y 艣wi膮teczny upominek. Nasza szko艂a zosta艂a wyr贸偶niona przez szpital na Drzewku Dobroci jako instytucja pomagaj膮ca chorym dzieciom. Kolejny ju偶 raz pokazali艣my, 偶e umiemy i potrafimy pomaga膰.

R. Badzi膮g

>>zobacz zdj臋cia<<

 

Masz to jak w banku

W czwartek 28 listopada uczniowie klasy I a i I b wzi臋li udzia艂 w trzecich- ostatnich ju偶 zaj臋ciach akademickich realizowanych w ramach projektu „Akademia Finans贸w dla dzieci – Pieni膮dze bez tabu”.

Pani Anna Chandoszko rozpocz臋艂a spotkanie od pytania co mamy na my艣li m贸wi膮c „masz to, jak w banku”. Pierwszoklasi艣ci podczas burzy m贸zg贸w t艂umaczyli, jak rozumiej膮 to do艣膰 cz臋sto u偶ywane powiedzenie. Nast臋pnie prowadz膮ca wsp贸lnie z dzie膰mi pr贸bowa艂a ustali膰, jakie s膮 zadania banku. Przeprowadzi艂a test „Prawda-Fa艂sz” podczas, kt贸rego dzieci odczytywa艂y zdania okre艣laj膮ce czynno艣ci i zadania, kt贸re s膮 zwi膮zane z dzia艂alno艣ci膮 banku. Kolejnym zagadnieniem, kt贸rym zaj臋li si臋 mali studenci to rola, jak膮 pe艂ni膮 banki. Pojawi艂y si臋 nowe poj臋cia: konto, lokata, kredyt, przelew, wyp艂ata z bankomatu. Okaza艂o si臋, 偶e terminy nie s膮 zupe艂nie obce dzieciom, poniewa偶 potrafi艂y one wyja艣ni膰 ich znaczenie. Podczas zaj臋膰 zosta艂o r贸wnie偶 wyja艣nione okre艣lenie bank – godny zaufania.

W cz臋艣ci podsumowuj膮cej dzieci utrwala艂y zdobyte na wyk艂adach wiadomo艣ci. Wykaza艂y si臋 niema艂膮 wiedz膮 na temat pieni膮dza. Ten temat przesta艂 by膰 dla pierwszoklasist贸w tematem tabu. Po prostu potrafi膮 otwarcie m贸wi膰 o pieni膮dzach.

M. Prus

Spotkanie z bajkami braci Grimm

W czwartek 28 listopada uczniowie klasy I b wzi臋li udzia艂 w kolejnym spotkaniu z cyklu „Rozczytane pierwszaki”, kt贸re odby艂o si臋 w bibliotece szkolnej. Go艣ciem pierwszoklasist贸w by艂a pani Agnieszka Kubacka, mama Jakuba. Pani Agnieszka si臋gn臋艂a po klasyk臋 dzieci臋c膮. Zaproponowa艂a utwory ze zbioru bajek braci Grimm. Wsp贸lnie z dzie膰mi wybra艂a dwie z nich. Najpierw przeczyta艂a bajk臋 „Ja艣 i Ma艂gosia”. Po wys艂uchaniu dzieci ocenia艂y zachowanie g艂贸wnych bohater贸w. Nast臋pnie pierwszoklasi艣ci wys艂uchali bajki pt. „Kopciuszek”. Los skromnej, pracowitej i uczynnej dziewczynki, jakim by艂 Kopciuszek poruszy艂 serca ma艂ych s艂uchaczy.

Uczniowie podzi臋kowali pani Agnieszce za po艣wi臋cony im czas laurk膮. A my polecamy bajki na d艂ugie, jesienne wieczory. Na pewno umil膮 nam sp臋dzanie wolnego czasu.

M. Prus

>>zobacz zdj臋cia<<

Lila zn贸w na podium

W sobot臋 23 listopada w Gnie藕nie odby艂y si臋 zawody o Puchar Wielkopolski w karate tradycyjnym. Z wielk膮 rado艣ci膮 informuj臋, 偶e uczennica klasy 4 a  Liliana Szklarek zaj臋艂a I miejsce i stan臋艂a na najwy偶szym podium, pokonuj膮c wszystkie rywalki. Jest to ju偶 kolejny sukces Liliany w tej dyscyplinie sportu. Gratulujemy!

M. Zi臋cik

艢niadanie na sz贸stk臋

W 艣rod臋 27 listopada uczniowie klas I – III wzi臋li udzia艂 w kolejnych zaj臋ciach realizowanych w ramach Og贸lnopolskiego Programu Edukacyjnego „Dobrze Jemy ze Szko艂膮 na Widelcu”. Tym razem dzieci pr贸bowa艂y odpowiedzie膰 na pytanie „Dlaczego 艣niadanie jest wa偶ne?”. Podczas burzy m贸zg贸w m贸wi艂y, co powinno si臋 znale藕膰 si臋 rano na talerzu, czego powinni艣my unika膰 i dlaczego tak wa偶ne jest, by zje艣膰 艣niadanie rano przed wyj艣ciem do szko艂y. Dzieci pozna艂y r贸wnie偶 Marchwianowe ciekawostki dotycz膮ce najstarszych ro艣lin uprawnych 艣wiata, czyli szar艂atu i coraz bardziej popularnej na naszych sto艂ach kaszy jaglanej. P贸藕niej odby艂y si臋 warsztaty kulinarne, podczas kt贸rych uczniowie przygotowywali zdrowe 艣niadanie z przyniesionych produkt贸w. Na sto艂ach pojawi艂y si臋 kolorowe i pe艂ne witamin kanapki, musli skomponowane z r贸偶nego rodzaju p艂atk贸w, orzech贸w, suszonych owoc贸w oraz pestek, jogurty i 艣wie偶o wyci艣ni臋te soki z jab艂ek i marchwi. Uczniowie III b upiekli nawet chleb, dodaj膮c do niego ziarna dyni, s艂onecznika oraz kie艂ki. Wszystko oczywi艣cie odbywa艂o si臋 pod czujnym okiem wychowawc贸w i mam, kt贸re s艂u偶y艂y pomoc膮. Dzieci z klasy II a dla odmiany najpierw wykona艂y zdrowe, kolorowe i pi臋kne „obrazy”, kt贸re a偶 偶al by艂o zje艣膰.

         Podczas wsp贸lnego posi艂ku dzieci z apetytem pa艂aszowa艂y przygotowane smako艂yki.

M. Prus

>>zobacz zdj臋cia<<

Biblioteka na Was czeka

We wtorek 26 listopada klasa 4 a wraz z wychowawc膮 p. Miros艂aw膮 Zi臋cik wzi臋艂a udzia艂 w lekcji bibliotecznej pt: „BIBLIOTEKA NA WAS CZEKA” w Bibliotece Publicznej. Uczniowie zapoznali si臋 z zasadami funkcjonowania biblioteki oraz poznali regulamin wypo偶yczalni Oddzia艂u dla Dzieci. Zdobyte wiadomo艣ci zosta艂y utrwalone w r贸偶nego rodzaju quizach i zabawach. Podczas gry „Milionerzy” mogli sprawdzi膰 co zapami臋tali z zaj臋膰. Zaj臋cia by艂y bardzo atrakcyjne i dostarczy艂y wszystkim wiele rado艣ci. 

                                                                           M. Zi臋cik

>>zobacz zdj臋cia<<

Przewijanie do g贸ry