Drużynowe Powiatowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Szachach
W czwartek 8 listopada odbyły się Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Szachach Drużynowych Dzieci i Młodzieży Powiatu Pilskiego 2018/2019. Na starcie stanęło 12 drużyn szkolnych z powiatu pilskiego. Drużyna SP 5 występowała w składzie: Kinga Kachelek, Julia Knitter, Cristian Ronaldo Lautaru-Kubik, Damian Niżyński. Turniej rozegrano na dystansie 7 rund tempem 15 minut na zawodnika. Drużyna SP 5 spisała się dobrze, zdobywając 9 punktów i zajmując ostatecznie IV miejsce. Zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
P.Bęben












Zapraszam uczniów (w wieku 7-10 oraz 11-15 lat) naszej szkoły do uczestnictwa w Miejskim Konkursie Plastycznym organizowanym z okazji obchodów 100-lecia Lotnictwa Polskiego „Podniebni Rycerze”. Konkurs odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Piły. Regulamin konkursu dostępny poniżej.
icami w dniu 07.11.2018r. odbyło się w sali gimnastycznej spotkanie dla rodziców uczniów klas VIII i III gimnazjalnych pod hasłem : „Jak pomóc nastolatkowi w wyborze szkoły, zawodu?”. Zgromadzeni rodzice z uwagą wysłuchali i obejrzeli prezentację doradcy zawodowego p. Anny Oleszczyk, dzięki której dowiedzieli się, w jaki sposób mogą wesprzeć swoje dziecko w podjęciu jakże ważnej w ich życiu decyzji dotyczącej dalszej ścieżki edukacji. Dowiedzieli się więc, że przy wyborze szkoły, zawodu w przypadku każdego nastolatka ważne jest poznanie samego siebie, zapoznanie się z ofertą szkół ponadpodstawowych oraz zorientowanie się w sytuacji na rynku pracy. Rodzice otrzymali również ulotki informacyjne na ten temat, która są nadal dostępne w gabinecie pedagoga.
We wtorek 6 listopada dzieci z klas trzecich wybrały się do siedziby Straży Miejskiej znajdującej się na ulicy Zygmunta Starego 1 w Pile. Nie była to pierwsza wizyta w tym miejscu. Poprzednio uczniowie gościli w Straży Miejskiej dwa lata temu. Wówczas brali udział w zajęciach dotyczących udzielania pierwszej pomocy. Tym razem na spotkaniu ze strażnikiem panem Jarosławem Oźminą zostały omówione zagadnienia dotyczące Bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Miło mi poinformować, że trzech uczniów naszej szkoły zostało laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego na Pocztówkę pt. „POLSKA TO MOJA OJCZYZNA”. Oto oni:

W imieniu organizatorek Szkolnego Konkursu >Sto życzeń na setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości< serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom za oryginalne, szczere oraz nierzadko bardzo emocjonalne i osobiste życzenia dla Polski. Z ogromną przyjemnością informuję, iż zwciężczynią konkursu jest Martyna Kot z kl. 3a gim., której życzenia zdobyły serca jury zarówno treścią, jak i estetyką wykonania.
Wszystkich chętnych uczniów klas VII, VIII i III gimnazjum zapraszam do wzięcia udziału