Królewna Śnieżka w przedszkolu
W dniach 6 i 8 lutego Koło Teatralne wraz z opiekunem Agnieszką Jaroszewicz odwiedziło dwa przedszkola: Jasia i Małgosię oraz Arkę Noego. Członkami koła są przede wszystkim uczniowie klasy VI b oraz uczennica klasy VII a – Julia Ziembikiewicz.
Umilanie czasu przedszkolakom było inicjatywą uczniów. Tym razem została wystawiona „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Najmłodsza jak do tej pory widownia przyjęła aktorów z entuzjazmem i radością. Fotorelacja z tego wydarzenia znajduje się w galerii.
A. Jaroszewicz











8 lutego w naszej szkole obchodziliśmy walentynki. Z tej okazji uczniowie klasy 2e przygotowali gry planszowe z lektury „Romeo i Julia”, w które można było pograć podczas przerw. Gry cieszyły się wielkim zainteresowaniem tym bardziej, że można było zmierzyć się z treścią lektury w towarzystwie samych bohaterów dramatu. 🙂
08 lutego uczennice naszej szkoły wzięły udział w organizowanym pod patronatem Prezydenta Miasta Piły konkursie recytatorskim poezji własnej „Rodzi się słowo we mnie…”. Dziewczyny zaprezentowały swoje wiersze, a ich talent poetycki i recytatorski doceniło jury, przyznając Weronice Pytlarz z klasy II B i Wiktorii Hołowacz z klasy II A wyróżnienia. Dziewczynom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do podejmowania kolejnych poetyckich wyzwań.
7 lutego 2018r. braliśmy udział w uroczystości nadania rondu u zbiegu ulic Prusa i Kardynała Wyszyńskiego imienia pułkownika Kazimierza Rybickiego, powstańca wielkopolskiego, Sybiraka, żołnierza Armii Andersa. W uroczystości brała udział m. in. wnuczka płk. Rybickiego – Pani Barbara Sowa, którą gościliśmy w naszej szkole kilkukrotnie z okazji Święta 11 listopada.
Auschwitz jest bodajże ostatnim miejscem, które skojarzylibyśmy z bajkami – bo bajką nie było, a okrutną rzeczywistością wojny. Co nie wyklucza, że takowe tam nie powstawały. Nawet jeżeli ich tworzenie groziło śmiercią.
W poniedziałek 5 lutego drugoklasiści obejrzeli w RCK-u przedstawienie pt. „Romeo i Julia” wystawione przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia. Gimnazjaliści poznali lub przypomnieli sobie wzruszające losy dwojga zakochanych z Werony.
W poniedziałek 5 lutego uczniowie klas III obejrzeli w RCK-u spektakl pt. „Skąpiec” wystawiony przez Narodowy Teatr Edukacji im. A. Mickiewicza z Wrocławia. Ukazanie rozpadu rodziny Harpagona, bezwzględnej żądzy pieniądza i despotycznej władzy rodzica to doskonałe tematy do uczniowskich rozmów i powtórki przed egzaminem.
PLAN NA II SEMESTR UMIESZCZONO NA STRONIE
Jesteśmy bardzo dumni, ponieważ Oskara w kat.
5 stycznia w naszej szkole odbyły się dwugodzinne zajęcia laboratoryjne dla uczniów klas trzecich. Podczas nich gimnazjaliści wykonali kilka doświadczeń chemicznych pod kątem przygotowania do czekającego ich egzaminu gimnazjalnego. Zbadali jak przebiegają reakcje metali i tlenków metali z wodą, a także sprawdzili jak reagują metale z kwasami. Każde doświadczenie było podsumowane serią przekrojowych zadań i pytań. Kolejna część zajęć odbędzie się już niedługo. Ponownie prowadzi je p. Joanna Blajchert