KMO w starym roku
Podsumowanie działalności Klubu Młodego Odkrywcy w listopadzie i grudniu można zamknąć w dwóch słowach – ZASKOCZENIE i CIEKAWOŚĆ. Klubowicze za pomocą mikroskopów zaglądali w głąb tkanek roślinnych i zwierzęcych. Widzieli na przykład krew żaby czy wiązkę przewodzącą dyni. Na innych zajęciach próbowali uzyskać DNA z banana i cebuli z użyciem miksera i denaturatu. Poza tym z tektury, słomek i sznurków wykonali sztuczna rękę, w której zginały się palce. Natomiast przed samymi świętami powstały własnoręcznie wykonane świeczki.
Od stycznia Klub nieznacznie zmienił godzinę zajęć i będzie to 15.40 w każdy wtorek. Mamy nadzieję, że nowa godzina zaowocuje zwiększoną ilością chętnych uczestników. ZAPRASZAJĄ opiekunki KMO – p. Joanna Blajchert i p. Iwona Manikowska











Miło mi poinformować, że w Szkolnym Konkursie – Symbol demokracji zwyciężył Kacper Podgajny z kl. III c. W pracy zwrócił on uwagę na najważniejsze wartości demokracji, między innymi na fakt, iż wszyscy jesteśmy równi mimo dzielących nas różnic. Każdy z nas ma prawo głosu oraz wyrażania własnej opinii.
W piątek 29 grudnia delegacja uczniów i nauczycieli naszej szkoły wzięła udział w oficjalnych obchodach 99 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Uczniowie złożyli kwiaty pod powstańczym obeliskiem przy ulicy Bydgoskiej oraz zaprezentowali krótki program artystyczny.
Całej społeczności szkolnej rodzicom, uczniom,
ILSKIE PARAFIE
We wtorek 19 grudnia br. klasa 2a wraz z wychowawcą wybrała się na strzelnicę Tarcza, by rozegrać świąteczny turniej strzelania z broni pneumatycznej. Jak zwykle rywalizacja była zacięta, a najcelniejszym okiem wyróżnili się: Marta Kozłowska i Wiktor Baliński oraz Kacper Błażej. Tym samym kl. 2a wzbogaciła się o kolejne talenty strzeleckie – wcześniej mistrzami laserowego paintballa zostali Wiktoria Hołowacz i Oskar Kurek. Jednak najważniejsza była dobra zabawa i wspólnie spędzony czas.
W środę 13 grudnia w SP 6 odbył się VI Miejski Konkurs Sudoku pod patronatem Prezydenta Miasta Piły. Naszą szkołę reprezentowały: Wiktoria Hołowacz i Maria Pająk z klasy II A oraz Oliwia Leszko z klasy II C. Uczestnicy konkursu zmierzyli się z łamigłówkami na trzech poziomach trudności oraz budowali maszynę do łapania jajek. Poziom konkursu był bardzo wysoki, jednak dziewczyny świetnie poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami.
W listopadzie br. uczennice klasy 3a: Wiktoria Pocętek, Nicola Malinowska, Julia Zaborska, Magdalena Niewiarowska i Martyna Palicka wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Literackim pt. „Początki świata, początki ludzkości”. Mimo że konkurs okazał się bardzo trudny, dziewczyny poradziły sobie znakomicie, czego wyrazem jest DYPLOM UZNANIA, przysłany każdej uczestniczce przez organizatora. Gratulacje!
12 grudnia uczniowie klasy 7b wykonali ostatni etap projektu czytelniczego ” Książka na talerzu”. Końcowe zadanie polegało na zaprezentowaniu lapbooków na udekorowanych, elegancko nakrytych stołach. Wykonane prace uczniów dotyczyły książek godnych polecenia. Zespołowe działanie przyniosło wspaniały efekt. Rezultaty widać na zdjęciach.
Miło nam poinformować, że Zuzanna Weinstok z kl. 6b zdobyła trzecie miejsce w miejskim konkursie kolęd i pastorałek. W sobotę 09.12.2017r. podczas Wigilii Miejskiej uczennica reprezentowała naszą szkołę w koncercie laureatów śpiewając pastorałkę „Cicho, cicho pastuszkowie”.
8 grudnia klasę VI b odwiedziła pani Lucyna Zdanowicz, mama jednej z uczennic, a zarazem pracownik pilskiego oddziału ratunkowego w Szpitalu Specjalistycznym w Pile, która udzieliła wielu cennych wskazówek. Przypomniała, w jaki sposób należy ułożyć bezpiecznie poszkodowanego, co zrobić w razie złamań, krwotoków, a także przedstawiła różne sposoby opatrunków. Za taką lekcję serdecznie dziękujemy!