Mikołajkowy Rambit
7 grudnia odbył się sportowo –wiedzowy rambit dla klas VI z okazji mikołajek. Był on tez okazją do zintegrowania się dwóch klas. Organizatorami były ich wychowawczynie: Agnieszka Jaroszewicz i Monika Witkowska.
Po serii konkurencji sportowych, m.in. biegu z taczką, z balonem, rzucaniu do celu czy biegu w workach, na przemian z pytaniami z wiedzy ogólnej – zawody zakończyły się remisem. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali mikołajkowe paczki.
Popołudnie pełne wrażeń i śmiechu z pewnością na długo zapadnie wszystkim w pamięci.












We wtorek 5 grudnia klasa II E wraz z wychowawcą wybrała się do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 na Mikołajki w Budowlance. Uczniowie zapoznali się z ofertą edukacyjną szkoły, wzięli udział w grach, konkursach i zabawach matematycznych oraz w kiermaszu wyrobów świątecznych.
We wtorek 5 grudnia kl. 2a wraz z wychowawcą wzięła udział w uroczystej gali w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3. Uroczystość podsumowała grant „Matematyka w życiu codziennym”. Uczniowie wzięli udział w ciekawych warsztatach szybkiego liczenia, gier logicznych itp. oraz zwiedzili szkolne pracownie. Podczas wizyty w ZSP nr 3 gimnazjaliści spotkali absolwentów Gimnazjum nr 4, którzy z całego serca polecali im naukę w Budowlance.
Do końca listopada trwał konkurs dla uczniów klas 6 i 7. Wszyscy uczestnicy świetnie wytropili cytaty pochodzące ze znanych lektur i choć nikt nie udzielił bezbłędnych odpowiedzi, konkurs był okazją do przypomnienia sobie poznanych książek. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli dwaj uczniowie klasy 6b – Ariel Jastrzembski i Mateusz Mańczak. Chłopcy otrzymali ocenę bdb z j.polskiego, a na najbliższej lekcji wychowawczej dostaną pamiątkowe dyplomy i słodki upominek.
W piątek 1 grudnia kl. 3c wraz z wychowawcą obejrzeli w Regionalnym Centrum Kultury przedstawienie „Projekt Balladyna” przygotowane przez Wrocławski Teatr In-Art. Spektakl był współczesną interpretacją losów dwóch sióstr i skłonił uczniów do ożywionych dyskusji na temat bezwzględnej żądzy władzy.
W czwartek 30 listopada 2017r. kl. 2a wraz z wychowawcą wybrała się do Power Banku, aby w klimatycznym labiryncie pełnym przeszkód, efektów świetlnych i dźwiękowych oddać się wirtualnej grze. Rywalizacja była ekscytująca, pozwoliła uczniom wypróbować różne taktyki gry zespołowej i świetnie się przy tym bawić.
W środę 29 listopada odbył się Szkolny Konkurs Sudoku, w którym uczniowie zmierzyli się z łamigłówkami na trzech poziomach trudności. Po zaciętej walce wygrała Wiktoria Hołowacz z klasy II A, druga była Oliwia Leszko z klasy II C, trzecie miejsce zajęła Maria Pająk z klasy II A. Dziewczęta zakwalifikowały się do etapu miejskiego konkursu, który odbędzie się 13 grudnia.
W czwartek 23 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował Turniej Trójek Siatkarskich o puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 5 w Pile. Zwycięzcy otrzymali puchar oraz medale, wszyscy uczestnicy słodkie upominki. Oto wyniki: