Historia polskiej motoryzacji dla najmłodszych

Młodzi konstruktorzy z naszej szkoły uczyli się rozpoznawać polskie samochody po wyglądzie. Zadanie to było trudne i wymagało znajomości historii polskiej motoryzacji. Popularne marki samochodów w skali 1: 43 i próba określenia prawidłowych nazw to było nie lada wyzwanie. Była syrenka, mały i duży fiacik, warszawa, mikrus i polonez – i dylemat co jest czym! Najlepszym znawcą polskiej motoryzacji okazał się uczeń klasy I b – Michał Trzebiatowski, który wykonał to zadanie bez pomyłki. Brawo dla Michała. Dodatkowo młodzi konstruktorzy mieli okazję poznać także samochody z dawnego ZSRR tj, ładę, wołgę, moskwicza, zaporożca i ziła oraz z dawnego NRD tj. trabanta i wartburga, a z Rumunii dacie oraz z Jugosławii zastawę. To była prawdziwa i żywa lekcja z historii motoryzacji. Modele samochodów udostępnił opiekun Klubu Młodych Konstruktorów Roman Badziąg.

>>zobacz zdjęcia<<