Tradycje i zwyczaje Świąt Wielkanocnych

W marcu i kwietniu klasa I a realizowała projekt edukacyjny „Tradycje i zwyczaje Świąt Wielkanocnych”.

Kilkakrotnie dzieci przychodziły do biblioteki szkolnej, aby poznać zwyczaje wielkanocne różnych regionów Polski. Najpierw wysłuchały kilku wybranych utworów dotyczących Świąt Wielkanocnych oraz poznały symbole związane ze świętami. Poza tym wzięły udział w warsztatach plastyczno – technicznych „Wykonujemy ozdoby wielkanocne” . Odwiedziły też Muzeum Okręgowe, gdzie wzięły udział w ciekawej lekcji muzealnej. Na zakończenie dzieci wzięły udział w zajęciach pod hasłem  „Zwyczaje wielkanocne w różnych regionach Polski”, na których poznały już trochę zapomniane ale wciąż praktykowane w niektórych regionach obrzędy. Wiedzą, gdzie można spotkać Siudą Babę, co to są „Pucheroki” i „Barabanienie” oraz gdzie obchodzi się „Rękawkę”. W holu szkoły można podziwiać prace wykonane przez dzieci na warsztatach.

K.B.