Przedszkolaki w krainie dobra i piękna

W Oddziale III był realizowany autorski projekt „Kraina piękna i dobra w bajkach i baśniach”, którego głównym celem było poznanie zasad dobrego zachowania w przedszkolu, kształtowanie umiejętności podziału zachowań na pozytywne i negatywne, nauka odróżniania złego i dobrego postępowania oraz uświadomienie, jak ważne jest okazywanie wszystkim ludziom szacunku.

Dzieci poszerzały swoją wiedzę na podstawie bajek, które były prezentowane przez nauczyciela w różny sposób, np. teatrzyk cienia, audiobooki, teatrzyk kukiełkowy. Podczas zabaw muzycznych, muzyczno-ruchowych, z chustą animacyjną, odgrywania scenek dramowych czy układania historyjek obrazkowych przypominały sobie,  jak ważne jest używanie magicznych słów (proszę, dziękuję, przepraszam). Poznały również znaczenie morału: „Dobro, które dajemy innym działa i pomnaża się, wracając do nas”. Ponadto uświadomiły sobie, że to nie wygląd świadczy o tym, jakim jest się człowiekiem, a czyny i serce. Przedszkolaki poznały także znaczenie przysłowia „Nie szata zdobi człowieka”.

Na podsumowanie wiadomości i zakończenie projektu wspólnie rozwiązywana była krzyżówka, która utrwaliła zdobyte informacje, a także odbył się w grupie „Bal Maskowy”. Dzieci wybrały sobie maskę bohatera z omawianych bajek, ozdobiły według własnego pomysłu, a później przy muzyce odbyły się wspólne tańce i zabawy.

>>zobacz zdjęcia<<

Ewelina Lipiecka