Literackie podium dla uczennic naszej szkoły

W środę 20 marca br. w Młodzieżowym Domu Kultury odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników XVI  Regionalnego Konkursu Literackiego „O ZŁOTE PIÓRO”” pod hasłem „Od magii świata do magii słowa” – Piła 2019. Niezwykle miło mi ogłosić, iż laureatkami pisarskiej rywalizacji zostały:

– Marika Pytlarz z klasy 6 b – zajęła 1. miejsce w kategorii uczniów szkół podstawowych i zdobyła ZŁOTE PIÓRO;

– Julia Wiśniewska z klasy 3 a gimnazjum – zdobyła Nagrodę Specjalną;

– Wiktoria Pytlarz z klasy 3 b gimnazjum – zajęła 2. miejsce w kategorii uczniów gimnazjów;

– Julia Misiak z klasy 3 a gimnazjum – zdobyła 3. miejsce w kategorii uczniów gimnazjów;

– Wiktoria Hołowacz z klasy 3 a gimnazjum – otrzymała wyróżnienie w kategorii uczniów gimnazjów.

Dziewczęta odebrały dyplomy i nagrody między innymi z rąk Wicestarosty Pilskiego – Arkadiusza Kubichy, dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej – Joanny Wyrwy – Krzyżańskiej i poetki – Elżbiety Ambroż. Laureatki usłyszały z ust przewodniczącej jury – poetki Zuzanny Przeworskiej wiele ciepłych słów na temat swojego literackiego kunsztu.

Kolejny raz z całego serca gratuluję dziewczętom lekkiego pióra, talentu i niezwykłej wrażliwości. Jestem z Was bardzo dumna i trzymam kciuki za kolejne sukcesy !!!

Marta Orlińska

godz. 11.00 – 12.30 – pobyt w kościele;
godz. 12.45 – powrót do szkoły, obiad;

Klasowy konkurs recytatorski

18 marca w klasie I c odbył się pierwszy Klasowy Konkurs Recytatorski. Wzięło w nim udział 7 osób. Dzieci recytowały wiersz „Pierwiosnek”, składający się aż z 4 zwrotek. Uczniowie recytowali naprawdę pięknie. Pierwsze miejsce zajęły ex aequo Roksana Ratajczyk i Aleksandra Jachocka. Drugie miejsce wywalczyła Weronika Sporek, a trzecie Wiktoria Połowniak i Maksymilian Banach. Dzieci otrzymały dyplomy okolicznościowe, nagrody rzeczowe oraz słodycze. Gratuluję dzieciom, które wzięły udział w tym konkursie i zachęcam wszystkich do udziału w innych konkursach.

Monika Bęben

O grzeczności w praktyce czyli jak klasa 5 a wykorzystała pracę z lekturą do nauki dobrych manier

Na rozmowę o grzeczności zawsze jest odpowiedni moment. Dobrą ku temu okazją był omawiany w klasie 5 a fragment „Pana Tadeusza”. Oprócz teorii była też praktyka, ponieważ XIX-wieczne zwyczaje uczniowie przenieśli na klasowy grunt. Chłopcy usługiwali więc koleżankom – damom przy stole oraz zabawiali je rozmową. Więcej na temat tej niestandardowej lekcji można przeczytać na blogu jednej z naszych polonistek. Zapraszamy. 🙂

Izabella Bartol

Najpiękniejsze miejsca mojego miasta

14 marca rozstrzygnięto szkolny konkurs ,,Najpiękniejsze miejsca mojego miasta”. Prace wykonane przez uczniów klas I – IV charakteryzowały się dużą inwencją twórczą. Jury wytypowało trzy najlepsze. I tak pierwsze miejsce przypadło Oliwii Senger z klasy II a, drugie Zofii Mamrot z klasy II c, a trzecie Basi Kotuli także z II c. Wśród nagrodzonych wyróżnienia otrzymali: Julia Giełczyk z klasy I a, Maks Banach z klasy I c, Zuzanna Tomaszewicz z klasy II c i Anna Majocha z klasy III b. Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w następnych konkursach.

Lucyna Kozera

>>zobacz zdjęcia<<