20 września – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

„Od najmłodszego, aż po starszaka wszyscy świętują dzień przedszkolaka!” Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka został oficjalnie ustanowiony uchwałą sejmu 13 września 2013 roku. To wrześniowe święto jest okazją do promocji wychowania przedszkolnego, podkreślenia kluczowej roli edukacji przedszkolnej oraz tego, jak duży wpływ ma ona na rozwój dziecka, ale także do wspólnego świętowania przedszkolaków po rozpoczęciu kolejnego roku szkolnego. W związku z tym w piątek – 20 września – w nowo wyremontowanej sali gimnastycznej odbyła się uroczystość integrująca dzieci z wszystkich oddziałów przedszkolnych. Były tańce, zabawy i niespodzianki. Maluszki nawiązywały kontakty, uczyły się współdziałania ze starszymi kolegami i koleżankami, a wszystkie dzieci miały okazję doświadczyć tego, że są częścią przedszkolnej wspólnoty. Powtórzyły treść „przysięgi” uczestnicząc w uroczystym ślubowaniu. Na zakończenie każdy otrzymał medal przedszkolaka. A jak było? To widać na zdjęciach.

>> zobacz zdjęcia <<

Spotkanie z kierowcą autobusu

W środę 18 września klasa II c miała zaszczyt gościć w swojej klasie kierowcę autobusu miejskiego, Pana Mariusza, który pracuje w MZK. Opowiadał dzieciom o zasadach zachowania się w autobusie i na przystanku. Dał uczniom kilka rad dla podróżujących oraz mówił o ciekawostkach związanych z autobusami. Opowiadał także o stroju kierowcy i pokazywał fotografie przedstawiające dawne i współczesne autobusy. Pod koniec zajęć dzieci otrzymały na pamiątkę książeczkę edukacyjną pt. „Bezpieczny autobus”. Mają przeczytać ją w domu dla utrwalenia zasad bezpieczeństwa w drodze na przystanek, w autobusie oraz gdy z niego wysiadają. Dzieci bardzo uważnie słuchały opowieści Pana Mariusza i chętnie zadawały pytania.

Monika Bęben

Moje prawa – ważna sprawa

17 września uczniowie klasy II b rozpoczęli realizację projektu edukacyjnego „Moje prawa – ważna sprawa”. Głównym celem projektu jest zapoznanie uczniów z  najważniejszymi prawami dzieci. Jednym z jego założeń są cykliczne spotkania w bibliotece szkolnej i czytanie opowiadań związanych z tematem. We wtorkowy ranek drugoklasiści wysłuchali opowieści Elizy Piotrowskiej „Prawo do nauki czyli o chłopcu, który spóźniał się do szkoły”. Tekst został zaczerpnięty z książki „12 ważnych praw. Polscy autorzy o prawach dla dzieci” i przeczytany przez Panią Jankun – mamę jednego z uczniów. Następnie dzieci dowiedziały się, że niestety nie w każdym kraju prawo dzieci do nauki jest respektowane. Była również pogadanka o tym, że oprócz praw dzieci mają także obowiązki.

K.B.

Lekturki spod chmurki

W piątek 13 września klasa II c przystąpiła do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego wspierającego rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I – III. Drugoklasiści zapoznali się z innowacją pedagogiczną pt. „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki” realizowaną przez panią Monikę Bęben. Dzieci poznały harmonogram innowacji, jej cele oraz zadania, które będą musiały wykonywać podczas realizacji. Następnie obejrzały film, w którym „Plastelinowy Czytuś” wprowadził dzieci w świat innowacji. Pod koniec zajęć uczniowie sami wykonywali swoje plastelinowe Czytusie. Przez najbliższe kilka miesięcy będą one towarzyszyły dzieciom i zachęcały do czytania książek. Drugoklasiści od pierwszej chwili pokochali małe ludziki i obiecali, że będą dla nich czytać i wykonywać różne ciekawe zadania.

Monika Bęben

Zebranie z rodzicami

Serdecznie zapraszamy na zebrania z rodzicami

9 września w poniedziałek o godzinie 17.00 zebranie
w oddziale I – sala nr 4

10 września we wtorek o godzinie 17.00 zebrania:
w oddziale II – sala nr 5
w oddziale III – sala nr 6
w oddziale IV – sala nr 7

Uwaga: dzieci nie uczestniczą w zebraniu.

———————————————————————————————————

klasy I-III
na al. Niepodległości  w dniu 10 września o godzinie 17.00

klas IV-VIII
na ul.Kujawskiej  w dniu 11 września
o godzinie 17.00

Zebranie Rady Rodziców
w dniu 24.09 o godzinie 17.00 w stołówce w budynku przy ul. Kujawskiej

Drugoklasiści w Miasteczku Ruchu Drogowego

W ramach realizacji zadań z zakresu bezpieczeństwa uczniów 9 września uczniowie klasy II b wraz z wychowawczynią Barbarą Kuklińską udali się na zajęcia do Miasteczka Ruchu Drogowego przy ulicy Dąbrowskiego. Drugoklasiści uczestniczyli w spotkaniu z edukatorem ze Straży Miejskiej, który uczył dzieci podstawowych zasad bezpieczeństwa pieszego na drodze. Uczniowie utrwalili sobie 5 podstawowych zasad przechodzenia przez wyznaczone miejsca dla pieszych. Oczywiście wszyscy wiedzieli, że to pasy. Dzieci zapoznały się ze znakami drogowymi, ich podziałem na znaki nakazu i zakazu. Wszyscy pomyślnie przeszli test sprawdzający. Ostatnim punktem wycieczki była jazda na rowerach z zachowaniem szczególnej ostrożności na drodze. Wszyscy musieli jeździć zgodnie z zasadami ruchu drogowego i respektowaniem obowiązujących znaków na drodze i sygnalizacji świetlnej. Większość drugoklasistów jeździła sprawnie i poruszała się w bezpieczny sposób. Wycieczka edukacyjna podniosła poziom wiedzy uczniów w zakresu bezpiecznego poruszania się po drogach, ostrożnego i uważnego przechodzenia przez jezdnię, aby w przyszłości stali się wzorowymi użytkownikami dróg.

B. Kuklińska