I miejsce w klasie Cadet

11 maja ruszył sezon żeglarski na jeziorze Sarcz. Do rywalizacji w ramach Sportowych Regat Rodzinnych dla Dzieci i Młodzieży o Puchar Burmistrza Trzcianki stanęło 30 jednostek z całej Wielkopolski. Miło nam poinformować, iż uczennica naszej szkoły, Kinga Balcewicz z klasy 2 c okazała się jedną z najlepszych zawodniczek. Zdobyła I miejsce w klasie Cadet.

Gratulujemy serdecznie i życzymy kolejnych sukcesów!

K. Kołodziej

Mamy medalistki

We wtorek 7 maja uczennice z klasy VI a brały udział w Mistrzostwach Powiatu w Czwórboju L.A. Miło nam poinformować, że w konkurencji rzutu piłeczką palantową, aż dwie zawodniczki zajęły miejsca medalowe!

Kinga Kłygo wywalczyła I miejsce, natomiast Wiktoria Szymańska zajęła miejsce III!

Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za kolejne!!!

M. Szwagierczak

 

Dzika zagroda

W ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Przyroda i ja” we wtorek 7 maja uczniowie klasy I b z wychowawczynią Barbarą Kuklińską udali się na lekcję edukacji przyrodniczej do „Dzikiej Zagrody” w Jabłonowie niedaleko Mirosławca. Po przyjeździe na miejsce dzieci udały się do zagrody żubrów. Te ogromne, stateczne zwierzęta zachwyciły swym wyglądem. Pani przewodniczka bardzo ciekawie opowiadała o ich życiu, budowie i zwyczajach. Pierwszoklasiści mogli dotknąć sierści, która była w dotyku puszysta i bardzo gęsta. Właśnie teraz jest czas na zmianę ich odcienia futra z zimowego na letni. Następnie każde dziecko karmiło żubra marchewką lub kawałkiem jabłka. Po zakończeniu karmienia uczniowie przeszli do tablic, które przedstawiały budowę żubrów i ich szkielety. Pierwszaki dowiedziały się, dlaczego kręgosłup żubra jest wygięty i ma garb. Oczywiście potrzebne jest to do utrzymania potężnej głowy tego ssaka. Następnie wszyscy przeszli do terenu zamieszkanego przez rysie. Uczniowie wypatrzyli w trawie śpiące rysie, a na ich uszach ozdobne „pędzelki”. Dzieci poznały również imiona wszystkich żyjących tam żubrów i rysi. Ostatnim punktem wycieczki było ognisko i pieczone kiełbaski, które każdy sam sobie upiekł. Wycieczka zakończyła się wesołymi zabawami na świeżym powietrzu. Była to wspaniała, żywa lekcja przyrody. Bezpośredni kontakt z żubrami pozwolił na poznanie tajników życia tych pięknych zwierząt.

B. Kuklińska

>>zobacz zdjęcia<<

Literacki detektyw

Bardzo dziękuję za udział w Szkolnym Konkursie „Literacki detektyw … na tropie lektury”. Wszyscy uczestnicy świetnie poradzili sobie z wytropieniem cytatów oraz z podaniem autora i tytułu dzieła, z jakiego pochodziły konkursowe fragmenty.
Każdy uczeń otrzymuje ocenę bardzo dobrą z j. polskiego oraz pochwałę za udział w lekturowej rywalizacji. Miano Literackiego Detektywa zdobyli: Marta Kozłowska z kl. 3 a, Kinga Szczęsna z kl. 3 d oraz K. Błażej z kl. 3 a. Gratuluję laureatom!!! Pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki zostaną wręczone na najbliższej lekcji wychowawczej, a oceny celujące za zwycięstwo w literackiej rywalizacji są już w dzienniku.

M. Orlińska