Informacja dotycząca potencjalnej kwarantanny

 

Covid 19: kwarantanna / ważne informacje dla rodziców uczniów i przedszkolaków
19.10.2020

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pile informuje:

1. Jeżeli zachorowałeś na Covid 19 uzyskaj od lekarza rodzinnego zwolnienie lekarskie L-4, przebywaj w izolacji domowej, Twoi domownicy objęci są kwarantanną domową.

Osobom objętym kwarantanną zostanie wydana decyzja administracyjna (poczta nie dostarcza korespondencji do adresatów na kwarantannie – otrzymacie decyzję po jej zakończeniu).

Złóż oświadczenie u pracodawcy (telefonicznie lub e-mailowo) o tym, że przebywasz na kwarantannie.

Po odbyciu kwarantanny dostarcz otrzymaną decyzję o kwarantannie do pracodawcy (każdy domownik wg konieczności dostarcza kopię w/w decyzji).

 

2. Jeśli jesteś rodzicem ucznia lub przedszkolaka który został objęty kwarantanną w związku z jego kontaktem z osobą zarażoną, również ty wraz z domownikami zostaniesz objęty kwarantanną na okres 10 dni liczonych od dnia następującego po dniu ostatniego kontaktu dziecka z chorym.

Przygotuj dane domowników (imiona, nazwiska, nr pesel, nr telefonów) i czekaj na kontakt telefoniczny z pracownikiem inspekcji. W razie dużej ilości takich spraw – bądź cierpliwy.

Złóż oświadczenie u pracodawcy (telefonicznie lub e-mailowo) o tym, że przebywasz na kwarantannie.

Zostanie wydana decyzja administracyjna o okresie kwarantanny (poczta nie dostarcza korespondencji do adresatów na kwarantannie – otrzymacie decyzję po jej zakończeniu).

Po odbyciu kwarantanny dostarcz otrzymaną decyzję o kwarantannie do pracodawcy (każdy domownik wg konieczności dostarcza kopię w/w decyzji).

Jeśli w okresie kwarantanny ktoś z domowników zaczyna mieć niepokojące objawy skontaktuj się z lekarzem prowadzącym w celu odbycia konsultacji. Lekarz zdecyduje o potrzebie wykonania testu.

http://www.pila.pl/pl/aktualnosci/covid-19-kwarantanna-wazne-informacje-dla-rodzicow-uczniow-i-przedszkolakow.html

II Międzyszkolne Mistrzostwa w domino on-line

17 października 2020 roku Szkolny Samorząd Uczniowski zorganizował II Międzyszkolne Mistrzostwa w Domino online. Turniej został rozegrany na dystansie 11 partii w trybie do 250 punktów. Najlepsze wyniki osiągnęli: Józef Berndt z klasy 5a, Nikola Gapa z klasy 8b, Samanta Hryncewicz z klasy 5b oraz Marcel Zawada z klasy 4c. Etap powiatowy odbędzie się 21 listopada 2020 r.

M.Pazdej

Zwierzęta też czują

W piątek 16 października uczniowie klasy III b gościli w bibliotece szkolnej. Wizyta była wprowadzeniem do realizacji projektu edukacyjnego „Zwierzęta też czują- trochę o empatii”. Dzieci między innymi  zapoznały się z zadaniami jakie będą wykonywały w ramach projektu. Jako, że jednym z nich jest propagowanie czytelnictwa, trzecioklasiści poznali serię książek dla dzieci „Zaopiekuj się mną” i wysłuchali fragmentu książki „Nowy dom Imbirka”. Książka zainteresowała zwłaszcza dziewczynki, dlatego następne „czytadło” o zwierzętach, będzie dobierane „pod chłopaków”. Dodam tylko, że po wizycie III b z półki zniknęły wszystkie książki z serii „Zaopiekuj się mną”.

K.B.

Warsztaty mydlarskie w II c

W Dzień Nauczyciela zorganizowane zostały warsztaty mydlarskie w klasie 2c, podczas których wykonywane były mydełka glicerynowe. Uczniowie uczyli się tworzyć  kompozycje o różnych kształtach oraz zapachach. Pani Wychowawczyni opowiedziała  historię mydła i zapoznała uczniów z  podstawowymi  pojęciami z nim związanymi. Ta ciekawa lekcja nie była tylko okazją do świetnej zabawy, ale również rozwijała zdolności manualne oraz wyobraźnię. Własnoręcznie zrobione, pachnące i kolorowe mydełka, to oryginalny pomysł na prezent. Ponadto podczas zajęć odbył się konkurs karaoke, a na zakończenie uczniowie zademonstrowali swoje umiejętności taneczne.

A. Skrypak-Schiller, M. Pazdej

>>zobacz zdjęcia<<

Pobawmy się nauką

14 października uczniowie klasy 7b uczestniczyli w warsztatach matematyczno-fizycznych „Pobawmy się nauką” przygotowanych przez p. Annę Domańską i p. Iwonę Manikowską. Uczniowie samodzielnie poprzez współpracę wykonali doświadczenia z dziedziny chemii, fizyki, matematyki i muzyki. Sporządzili m.in. chemiczne jojo i mieszankę wybuchową z sody, octu i wywaru z buraka. Z łatwo dostępnych materiałów stworzyli instrument muzyczny i piszczałkę ze słomki. Kreatywnością wykazali się w konstruowaniu Lądownika dla Marsjanina. 

Przekonali się, że nauka nie musi być trudna i nudna, ale można się nią świetnie bawić.

I. Manikowska

>>zobacz zdjęcia<<

Dzień N-la

W klasie 6B Dzień Edukacji Narodowej minął bardzo pracowicie. Najpierw zadbaliśmy o poczęstunek. Chłopcy zajęli się andrutami i Nutellą, dziewczęta kremem do babeczek i ich przystrojeniem w żelki, a grupy mieszane tortillą z warzywami, parówką i serem. Kolejna grupa przygotowywała stół na środku sali. Gdy już wszyscy zaspokoili swoje potrzeby kulinarne, rozegraliśmy konkurs na parę klasowych przyjaciół, która zna się najlepiej. W tej dyscyplinie wygrały Asia i Sofija. Po wszystkim wspólnie obejrzeliśmy film familijny o psie o imieniu „Benjamin. Było naprawdę super, a jedzenie przepyszne (szczególnie tortille).

    PMT

> zobacz zdjęcia <                                                        

Robiliście również coś ciekawego?  Macie zdjęcia ze swoich zajęć?  Dajcie je tutaj z krótkim opisem.

Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, Wszystkim Nauczycielom

życzy

Szkolny Samorząd Uczniowski!

 

Każdemu uczniowi radość się udziela,

gdy zbliża się Dzień Nauczyciela.

Z okazji tego zaszczytnego Święta

niech każda buzia będzie uśmiechnięta.

Wszyscy nasi Kochani Nauczyciele,

dla swoich uczniów cierpliwości mają wiele.

Za naukę, za trud jaki jest wkładany

przeogromny bukiet życzeń składamy.

Uściski szczere, prawdziwe

z uczniowskich serc płynące

jak świeże kwiaty pachnące,

kwitnące na pilskiej łące.

 

Zapraszamy również do obejrzenia filmiku oraz wystawy najlepszych prac w ramach konkursu plastycznego pt. „Mój nauczyciel”, która znajduje się na holu I piętra w budynku przy ul. Kujawskiej.

https://www.youtube.com/watch?v=tBWCqhbWQ5k&feature=youtu.be

>>zobacz zdjęcia<<

 

Drugie śniadanie w I c

Drugie śniadanie jest ważne dla każdego dziecka, a uczniowie klasy pierwszej pokazali, że samo przygotowanie może okazać się fajną zabawą. Na środowej lekcji dzieci po wyłożeniu i omówieniu każdego produktu zabrały się za wspólne przygotowywanie smacznych i zdrowych kanapek oraz przekąsek. W menu znalazły się same zdrowe i odżywcze składniki potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Kanapki przygotowywane były z darów jesieni. Przy okazji dzieci dowiedziały się, jak można zatrzymać jesienne pyszności na zimę.

A.Andrzejewska

>>zobacz zdjęcia<<

Uwaga – konkurs

Na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym roku świętujemy pod hasłem „Z książką Ci do twarzy”. Z tej okazji zapraszam uczniów klas 4 – 8 do udziału w konkursach:
– Konkurs na najładniejszą zakładkę do książki z cytatem o książkach lub czytaniu,
– Konkurs fotograficzny: Przeczytałem – Polecam!
Szczegóły znajdziecie poniżej.
Dodatkowo w każdy piątek do wypożyczonych książek dołączony jest słodki upominek. Zapraszam!

Regulaminy

II Międzyszkolne Mistrzostwa Szachowe on-line

10 października 2020 r. uczniowie naszej szkoły zmierzyli się w wyjątkowych zawodach, a mianowicie w II Międzyszkolnych Mistrzostwach Szachowych Online. Pasjonaci tej królewskiej gry mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności i wziąć udział w turnieju. Większość to jeszcze początkowi gracze, którzy będą dopiero rozwijać swój talent w tym kierunku. Jednak pomimo tego zawody odbywały się na naprawdę wysokim poziomie. Najlepsze wyniki osiągnęli następujący uczniowie:

1. Marcel Zawada z klasy 4c,
2. Mateusz Szwemin z klasy 4c,
3. Zuzanna Pawlak z klasy 7a,
3. Marta Manowska z klasy 5a,
3. Samanta Hryncewicz z klasy 5b,
3. Aleksander Duljasz z klasy 4c.

Serdecznie gratulujemy laureatom! Natomiast Wszystkim uczestnikom turnieju życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy za zaciętą rywalizację, grę fair-play i atmosferę świetnej zabawy! Mamy nadzieję, że drugie międzyszkolne zawody szachowe online staną się dodatkową zachętą dla pozostałych uczniów do zgłębiania tajników tej dyscypliny. Bowiem jest to wspaniała gra, która sprzyja wszechstronnemu rozwojowi: uczy logicznego myślenia, przewidywania, sportowego współzawodnictwa, refleksu i cierpliwości.

Etap powiatowy odbędzie się 14 listopada 2020 roku.

M.Pazdej

II Międzyszkolne Mistrzostwa w Warcabach on-line

3 października 2020 roku Samorząd Uczniowski zorganizował II Międzyszkolne Mistrzostwa w Warcabach online.

Najlepsze wyniki w naszej reprezentacji osiągnęli:

 1. Mateusz Szwemin z klasy 4c,
 2. Marcel Zawada z klasy 4c,
 3. Zuzanna Pawlak z klasy 7a,
 4. Paweł Malinowski z klasy 1b,
 5. Marta Manowska z klasy 5a,
 6. Samanta Hryncewicz z klasy 5b.

Serdecznie gratulujemy Wszystkim laureatom!

7 listopada 2020 r. odbędzie się etap powiatowy.

M.Pazdej

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

2 października 2020 r. w naszej szkole obchodziliśmy X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja to dobra okazja dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

W piątek odbyło się sprawdzanie „tabliczkowej wiedzy”. W świetlicy uczniowie rozwiązywali zagadki i łamigłówki związane z tabliczką mnożenia, grali w tabliczkowe domino. Na przerwach uczniowie mogli zdać egzamin z tabliczki mnożenia u swoich wychowawców w świetlicy przy al. Niepodległości, a w budynku przy ul. Kujawskiej u pani Diany Giełczyk. Każdy, kto odpowiedział poprawnie na wszystkie przykłady, został Ekspertem Tabliczki Mnożenia,  otrzymał certyfikat oraz słodki upominek.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do propagowania tego święta, a tym którzy zdobyli tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia serdecznie gratulujemy i liczymy na równie duże zaangażowanie w przyszłym roku. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki, a matematyczne święto na długo zostanie w ich pamięci. Jeżeli zorganizowanie tego dnia sprawiło, że każdy z nas utrwalił sobie choćby jeden przykład tabliczki mnożenia to – WARTO BYŁO!

Koordynatorzy Lokalni ŚDTM 2020
Monika Skrypak, Barbara Plucińska, Diana Giełczyk

>zobacz zdjęcia<<

 

Światowy Dzień Uśmiechu

Znakomitego humoru z okazji Światowego Dnia Uśmiechu życzy Szkolny Samorząd Uczniowski!
Nasza Szkoła Podstawowa
jest ciekawa i czadowa!
Pełna gwaru i radości,
dużo optymizmu u nas gości!
 
 
W związku z powyższym zachęcamy do obejrzenia filmu rozstrzygającego konkurs na właścicieli najpiękniejszych szkolnych uśmiechów pt. „Warto się uśmiechać”. Serdecznie Wszystkim gratulujemy!
 
 

 

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Kreatywne prace plastyczne”

 Z radością informujemy, że w roku szkolnym 2020/21 klasy V naszej szkoły będą brały udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Kreatywne prace plastyczne”,  który ma na celu wspieranie rozwoju dzieci poprzez twórcze działania plastyczne. Więcej o projekcie można przeczytać:

http://kreatywnepraceplastyczne.blogspot.com/2020/08/projekt-edukacyjny-kreatywne-prace-plastyczne.html#more

A.Świderska

I Ty możesz zostać Mistrzem Tabliczki Mnożenia!

Z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia przygotowaliśmy dla uczniów klas IV – VIII krótki test rachunkowy, w którym można wykazać się znajomością tabliczki mnożenia. Wystarczy kliknąć w poniższy link i rozwiązać ukryty w nim test online.

Liczy się czas wykonania oraz poprawność odpowiedzi.

Link aktywny będzie w piątek 2 października do godz. 20:00.

Wyniki ogłoszone zostaną w najbliższy poniedziałek.

>> kliknij tutaj <<

                                                                                                                                                    Powodzenia!
                                                                                                                                              Agnieszka Malinowska

Wybory do „Małego” Samorządu Uczniowskiego

1 października odbyły się wybory do „Małego” Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu wzięły udział wszystkie klasy II i III oraz nauczyciele. Spośród prawie 150 osób uprawnionych zagłosowało 126, przy czym oddano 7 głosów nieważnych. Największą ilość głosów otrzymały dwie kandydatki: Lena Januszewska z klasy III b oraz Magda Piechocka z klasy II c. Obie otrzymały po 27 głosów. Trzecią osobą, która wejdzie w skład „Małego” SU będzie Alan Hubiasz, który zdobył 23 głosy. Wszystkim gratulujemy!

K.B.

>>zobacz zdjęcia<<

Wybory przewodniczącego SU

W wyborach do Rady SU w dniu 30 września 2020 r. kandydowało 9 osób. W głosowaniu wzięło udział 315 uczniów na 350 uprawnionych oraz 35 pracowników szkoły co daje liczbę 350. Oddano 337 ważnych głosów oraz 13 nieważnych. Nową Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 5 im. Dzieci Polskich w Pile na rok szkolny 2020/2021 wybrana została Marika Pytlarz z klasy 8b uzyskując 90 głosów, czyli 26% poparcia. Gratulujemy serdecznie!

M.Pazdej

>>zobacz zdjęcia<<

 

Dzień chłopaka

Zacne chłopaki, mili koledzy! 

W dniu Waszego święta, najlepsze życzenia składają dziewczęta:

 

Niech każdy dzień dostarcza Wam radości 

i uśmiech zawsze Wam w sercach gości.

Niechaj problemy Was omijają,

a wszyscy bardzo Was kochają. 

Bo jak nikt inny na świecie, 

Wy na to zasługujecie.

 

Żyjcie tak, aby każdy kolejny dzień

był niesamowity i wyjątkowy.

Wypełniajcie każdą chwilę tak,

aby potem wspominać ją z radością.

Czerpcie energię ze słońca,

kapiącego deszczu i uśmiechu innych.

Żyjcie najpiękniej jak umiecie.

 

Na koniec radę Wam dobrą damy, bądźcie na co dzień dżentelmenami!

Dżentelmen – wszędzie jest mile widziany.

Nie przełazi przez parkany.

Przed robotą się nie wzdraga.

Tam gdzie może, to pomaga.

Pierwszy kłania się znajomym.

Nie jest psotny i łakomy.

Mówi proszę i dziękuję.

Zawsze się dobrze zachowuje.

 

Z pozdrowieniami

od dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 5

 1. Dzieci Polskich w Pile.

      

 

Szkolne mistrzostwa w Domino on-line

26 września 2020 roku Szkolny Samorząd Uczniowski zorganizował Szkolne Mistrzostwa w Domino online. Turniej został rozegrany na dystansie 11 partii w trybie do 250 punktów. Najlepsze wyniki osiągnęli:

 1. Józef Berndt z klasy 5a,
 2. Zuzanna Pawlak z klasy 7a,
 3. Maksymilian Banach z klasy 3c.

Zawodnicy musieli wykazać się analitycznym umysłem oraz przemyślaną taktyką. To, co było niesamowite to fakt, że każdy pojedynek był zupełnie inny. Natomiast emocje podczas rozrywek okazały się niezapomniane. Serdecznie gratulujemy laureatom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom za super zabawę!

M.Pazdej

 

Debata wyborcza kandydatów do SU

23 września odbyła się w naszej szkole debata wyborcza kandydatów do Rady SU. Podczas dyskusji kandydaci mieli okazję zaprezentować swoje programy, jak również przekonać szkolnych wyborców o tym, że to właśnie na nich warto oddać swój głos. Wybór nie będzie łatwy, gdyż każdy przedstawił wiele interesujących pomysłów. Wszyscy prezentowali swoje programy, opowiadali, jak mają zamiar realizować zaplanowane przedsięwzięcia oraz udzielali odpowiedzi na pytania stawiane przez wyborców.

Wśród kandydatów do SSU znaleźli się:

 1. Biłas Wiktoria z klasy 8 b
 2. Glugla Aleksandra z klasy 4 a
 3. Główczewska Zuzanna z klasy 5 a
 4. Majka Angelika z klasy 5 b
 5. Momot Julia z klasy 6 b
 6. Nowak Maja z klasy 8 a
 7. Pawlak Zuzanna z klasy 7 a
 8. Pytlarz Marika z klasy 8 b
 9. Samul Paweł z klasy 8c

Życzymy Wam dużego poparcia, a wszystkich zapraszamy 30 września 2020 r. do zagłosowania na swoich faworytów!

M.Pazdej

>>zobacz zdjęcia<<

Klasowy konkurs recytatorski w III c

28 września w klasie III C odbył się klasowy konkurs recytatorski. Udział w nim wzięło 15 osób. Dzieci recytowały wiersz pt. „Zoologiczny talent” Igora Sikiryckiego. Pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Zurman, drugie Roksana Ratajczyk, a trzecie miejsce Weronika Sporek. Dzieci dostały dyplomy oraz słodycze ufundowane z pieniędzy klasowych. Wszystkim uczestnikom gratuluję i życzę dalszego rozwoju i sukcesów.

M.Bęben

>>zobacz zdjęcia<<