Obchody 100 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Z okazji setnej rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego miasto zorganizowało uroczystą Mszę Św. w intencji Ojczyzny oraz uroczystości pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich.
Po mszy św. w intencji Ojczyzny uczestnicy przeszli z kościoła pw. Św. Stanisława Kostki pod pomnik powstańców wielkopolskich, gdzie obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez uczniów naszej szkoły. Następnie głos zabrał wiceprezydent Piły Krzysztof Szewc oraz prezes Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/19 im. kapitana Teofila Spychały pan Ryszard Garbarczyk. Po ich wystąpieniach odczytano apel poległych. Było także wspólne odśpiewanie hymnu państwowego oraz salwa honorowa.
Na zakończenie uroczystości delegacje instytucji i zakładów pracy złożyły wiązanki kwiatów. W uroczystościach pod pomnikiem wzięło udział kilkuset mieszkańców Piły, wśród nich nie zabrakło delegacji naszej szkoły, w skład której weszły Marta Kucharska, Wiktoria Biłas i Marika Pytlarz. Dziewczynki w imieniu wszystkich publicznych szkół podstawowych i gimnazjów z Piły złożyły pod pomnikiem przepiękną biało – czerwoną wiązankę.

                                                                                      M. Łożyński

>>zobacz zdjęcia<<