Amatorzy Nauki KMO Konstruktorami i Badaczami

Przez dwa ostatnie miesiące roku 2018 Klubowicze zdobywali wiedzę i rozwijali swoje umiejętności poprzez konstruowanie. Podczas zajęć uczniowie samodzielnie wykonywali model ręki z tektury i ze sznurków, krążek Newtona oraz prototyp kamery Obscura. Zorganizowali spotkanie andrzejkowe, podczas którego wykonywali wróżby: lali wosk, poznawali zawód przyszłości czy losowali ciasteczko z przysłowiem.Zmierzyli się ze zjawiskiem fluorescencji, które występuje wokół nas. Za pomocą latarki wysyłającej promieniowanie UV sprawdzali, które substancje i przedmioty świecą pod wpływem nadfioletu.Spore zainteresowanie wzbudziło kolorowanie pisakami soli, którą wypełniali słoiczki i butelki.

>> zobacz zdjęcia <<

                                                                                                                                                             Opiekunkami KMO są p. J. Blajchert i p. I. Manikowska