Z wizytą w Zespole Szkół Gastronomicznych

W dniu 22.03.2019r. w ramach „Drzwi Otwartych” w pilskich szkołach średnich nasi uczniowie z klas ósmych i trzecich gimnazjalnych odwiedzili Zespół Szkół Gastronomicznych w Pile. W wizycie w popularnych „Garach” uczestniczyli uczniowie zamierzający kontynuować naukę właśnie tam. W progach szkoły przywitała nas p. v-ce dyrektor, a następnie mogliśmy zwiedzić budynek pod opieką uczennicy ZSE. Zobaczyliśmy pokaz baristy, obejrzeliśmy salę gimnastyczną, bibliotekę oraz pracownie służące do praktycznej nauki zawodu. W jednej z nich, gdzie uczą się technicy hotelarstwa, była nawet prawdziwa hotelowa recepcja.
Będąc w ZSG dowiedzieliśmy się również, jakie kierunki kształcenia oferuje ta szkoła w roku szkolnym 2019/2020 oraz w jakich zajęciach dodatkowych można uczestniczyć, będąc jej uczniem. Są to m. in. kursy barmana, florysty, baristy.
Uczniowie biorący udział w wizycie w Zespole Szkół Gastronomicznych w Pile utwierdzili się, że dokonali właściwego wyboru, planując dalszą naukę właśnie w tej szkole.

Paulina Zielińska-pedagog