KMO eksperymentuje i bawi się nauką

Członkowie Klubu Młodego Odkrywcy przez trzy ostatnie miesiące wykonali szereg ciekawych eksperymentów. Wśród nich było wykonanie sztucznej wstęgi z zapałek, które odpalali na boisku szkolnym, badali zjawisko konwekcji, sprawdzali zawartość cukru w napojach i związki organiczne znajdujące się w naszym otoczeniu, budowali modele cząsteczek z plasteliny oraz wykonali mandale z papieru.
W czasie karnawału, jak przystało, samodzielnie zrobili maski, które przyozdabiali według uznania i pomysłu.
Praca Klubowiczów opierała się również na badaniach, które polegały na pomiarze siły wyporu za pomocą siłomierza różnych substancji w wodzie słodkiej i słonej oraz wyznaczaniu prędkości przemieszczania za pośrednictwem pomiaru drogi i czasu. Ponadto młodzi badacze prowadzili prace kontrolne i stawiali hipotezy – Do czego służy izolacja i jaka jest najlepsza?
Spotkania KMO Amatorzy Nauki odbywają się w każdy wtorek o godzinie 15.40, na które zaprasza młodzież oraz Panie Joanna Blajchert i Iwona Manikowska.

>> zobacz zdjęcia <<