Warsztaty „Bądź kumplem. Nie dokuczaj!”

W środę 27.03.2019r. uczniowie wybranych klas piątych i szóstych wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez pracownika z Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Pile p. Marcelinę Słotę. Warsztaty miały wskazać uczniom, jak należy budować prawidłowe relacje między sobą, a ich temat brzmiał: „Bądź kumplem. Nie dokuczaj!”.
Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, podczas których dowiedzieli się, kim jest „Dokuczacz”, gdzie go można spotkać, co robi , dlaczego tak postępuje i jak sobie z nim radzić.
Podczas wspólnej pracy uczniowie uzmysłowili sobie jak krzywdzące wobec innych mogą być ich niekoleżeńskie zachowania oraz że nie można być obojętnym i trzeba na nie reagować, bo tylko wtedy istnieje szansa, że wszyscy w klasie i szkole będą czuć się dobrze i bezpiecznie.

Paulina Zielińska – pedagog