Bezpieczne grzybobranie

W ramach realizacji zadań innowacyjnych „Przyroda i ja” uczniowie klasy II b wraz z wychowawczynią B. Kuklińską zostali zaproszeni na zajęcia do Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej. Po przybyciu na miejsce drugoklasiści dowiedzieli się, czym zajmują się pracownicy tej placówki. Następnie wszyscy z uwagą obejrzeli i wysłuchali ciekawej prezentacji o lesie, zasadach zachowania i przebywania na jego terenie. Następnie pani edukator przedstawiła przyrząd do mierzenia natężenia hałasu. Wszyscy mogli spróbować swoich sił w tym zakresie. Rekord pobił uczeń, który wykrzyczał 130 decybeli. Uczniowie uświadomili sobie, jak groźne skutki niesie za sobą przebywanie w hałasie: ból głowy, choroby strun głosowych i uszu. Jednak głównym tematem zajęć było bezpieczne grzybobranie. Drugoklasiści poznali zasady zbierania grzybów m.in wykręcanie ich, zbieranie do koszyków, a nigdy do reklamówek, zabieranie ze sobą atlasów. Potem odbyły się zajęcia plastyczne, kolorowanie i opisywanie części grzyba. Na koniec wszyscy przeszli obejrzeć piękną wystawę przygotowaną z prawdziwych grzybów. Drugoklasiści wzięli sobie do serca wszystkie przestrogi i zasady grzybobrania oraz dowiedzieli się, jak zdrowo i bezpiecznie można korzystać z bogatych zasobów przyrody.

B. Kuklińska

>>zobacz zdjęcia<<