Turniej historyczny 1 z 10

W poniedziałek 7 października z okazji 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej, w sali Miejskiej Invest Parku w Pile odbyła się V edycja Miejskiego Turnieju Historycznego Jeden z dziesięciu. Jego organizatorami była Szkoła Podstawowa nr 5 im. Dzieci Polskich oraz Muzeum Okręgowe im. Stanisława Staszica. Celem Turnieju było przybliżenie wiedzy na temat wojny obronnej Polski w 1939 r. ze szczególnym uwzględnieniem regionu nadnoteckiego.

W turnieju wzięli udział przedstawiciele dziesięciu szkół podstawowych z Piły. Jego uczestnicy musieli w trzech etapach wykazać się wiedzą z zakresu najnowszej historii Polski. Autorem pytań był starszy kustosz Muzeum Okręgowego im. Stanisława Staszica w Pile Pan Marek Fijałkowski. Turniej został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Piły Piotra Głowskiego.

Do finału zakwalifikowali się uczniowie: Marek Jędrzejak reprezentujący Salezjańską Szkołę Podstawową, Wiktor Pytel ze Szkoły Podstawowej Społecznego Towarzystwa Oświatowego oraz Antoni Naranowicz   reprezentujący Szkołę Podstawową nr 3. Po zaciętej i emocjonującej walce III miejsce zdobył Marek Jędrzejak, II – Wiktor Pytel a zwycięzcą został Antoni Naranowicz. Atrakcyjne nagrody dla uczestników konkursu ufundowali Urząd Miasta Piły, Muzeum Okręgowe im. Stanisława Staszica w Pile oraz Philips Lighting Poland. Laureatom serdecznie gratulujemy!

Tstał się wspaniałą okazją do ogłoszenia wyników Konkursu Plastycznego związanego z 80 rocznicą wybuchu II wojny światowej dla uczniów klas IV – VIII, który odbył się we wrześniu bieżącego roku w SP 5.   Wyróżnienie otrzymali Jakub Pigłowski z klasy VI a, Krystian Caban z klasy VI d oraz Marta Kucharska z klasy VII b.

Zwyciężczynią konkursu została Julia Winiecka z klasy VII b, na II miejscu znalazł się Mateusz Świderski, a III miejsce zdobyła Julia Możdżyńska. Laureatom serdecznie gratulujemy!

                                                               Michał Łożyński, Agata Świderska

>>zobacz zdjęcia<<