Przygoda z bohaterem „Gangu Słodziaków”

Bohaterem, który inspiruje do czytania uczniów klasy II a jest borsuk Bartek. Na kolejnych zajęciach związanych z lekturą książki, dzieci opisywały wygląd maskotki. Odwiedził ich również pan Mateusz Gutowski, pracownik pilskiej uczelni UAM. W ubiegłym roku przeprowadził wspaniałe zajęcia poświęcone życiu sów, ponieważ sowa Zosia była klasową maskotką. W tym roku podczas zajęć towarzyszy dzieciom borsuk Bartek, dlatego pan Mateusz w bardzo interesujący sposób opowiadał o życiu borsuków. Na wstępie przeczytał jeden z rozdziałów książki z serii „Gang Słodziaków” po czym zaprezentował postać spreparowanego borsuka, którego przyniósł do klasy. Uczniowie byli bardzo podekscytowani, ponieważ mogły przyjrzeć się zwierzątku z bliska. Zadawały mnóstwo pytań, na które uzyskały wyczerpujące odpowiedzi. Najbardziej zadziwiły je malutkie oczy borsuka i wiadomości na temat jego wzroku, dlatego pan Mateusz użyczył mu na chwilę swoje okulary co bardzo rozbawiło dzieci. Pod koniec zajęć zadaniem drugoklasistów było rozwiązanie krzyżówki online dotyczącej tematyki zwierzęcej i leśnej. Przygotowanie leśnej polany i kolorowanie postaci borsuka były ostatnim punktem tych bardzo ciekawych i pouczających zajęć.

M.Woźniak

>>zobacz zdjęcia<<