Starsi czytają młodszym

6 listopada w szkolnej bibliotece w ramach podnoszenia kompetencji czytelniczych odbyła się akcja „Starsi czytają młodszym”. W imprezie wzięły udział pięciolatki z jednego z oddziałów przedszkolnych działających przy naszej szkole. Na spotkaniu stawiły się również zaprzyjaźnione „księżniczki”, które aktualnie pobierają nauki W Zespole Szkół Gastronomicznych w Pile. Maluchy najpierw wysłuchały bajki S/. Barber „Magiczna podróż z zębową wróżką”. Dzięki temu wiedzą, do czego Wróżkom Zębuszkom potrzebne są mleczne ząbki. Potem przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnych zabaw, które przygotowały i poprowadziły księżniczki. Mamy nadzieję. że takie akcje sprawią, że chęć czytania książek nie zniknie.

K.B.