Rusza projekt „Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolska”

W czwartek 7 listopada w naszej szkole oficjalnie ruszył projekt edukacyjny
„Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolska”

W projekcie bierze udział 12 uczniów klasy 5B. Założeniem  główny jest doprowadzenie do opracowania biogramu osoby ważnej dla historii naszego miasta lub powiatu. Aby wypracować taki biogram, należy w najbliższym czasie zebrać informacje o takich osobach, wspólnie wybrać jedna rodzinę, a następnie przeprowadzić szereg wywiadów z jej członkami, wyszukać informacje w sieci i starej prasie. W ten sposób mamy zdobyć informacje potrzebne do wyboru z danej rodziny jednej osoby, o której będziemy tworzyć biogram. Projekt potrwa do maja. Zapraszamy do śledzenia naszej pracy w zakładce obok. A poniżej przedstawiamy pierwsze próby wspólnej pracy mające na celu między innymi prezentację grupy.

> zobacz film <<

PMT