Z wizytą w bibliotece publicznej

We wtorek 19 listopada uczniowie klasy I b i III a wybrali się do Biblioteki Publicznej na zajęcia warsztatowe. Dla pierwszoklasistów była to pierwsza wizyta w Bibliotece Publicznej. Najpierw dzieci obejrzały pani prezentację multimedialną, której głównym bohaterem był kot Garfild, doskonale znany dzieciom z kreskówek. To on towarzyszył im w trakcie zdobywania wiadomości dotyczącej pracy bibliotekarza, rodzajów książek oraz zasad zachowania się w takim magicznym miejscu, jakim jest biblioteka.  Następnie podczas gry „Milionerzy” pierwszoklasiści mogli sprawdzić co zapamiętali z zajęć. Na podsumowanie dzieci otrzymały do wykonania zadanie plastyczne polegające na pokolorowaniu sylwetki kota Garfilda. Z pewnością nie była to ostatnia wizyta pierwszoklasistów w bibliotece, gdzie można w ciekawy i atrakcyjny sposób spędzać czas, a jednocześnie poszerzać swoją wiedzę.

Dla odmiany uczniowie klasy III a „gotowali” w bibliotece „Najlepszą zupę na świecie”. To nie pomyłka, bowiem dzieci wysłuchały fragmentów książki Susann Jserr i Mar Fererro pt. „Najlepsza zupa na świecie „, po czym bawiły się z wykorzystaniem chusty Klanzy, podczas której dzieci przygotowywały zupy. Wcześniej każdy uczestnik zabawy wylosował nalepkę z obrazkiem warzywa i wywołany „wskakiwał do „garnka – chusty”. Pod koniec spotkania dzieci wykonały pracę plastyczną „Garnek pełen witamin”.

Zajęcia w bibliotece po raz kolejny umożliwiły dzieciom utrwalenie wiadomości dotyczących zdrowego odżywiania. Okazało się, że i w bibliotece można „ugotować” kolorową, smaczną a przede wszystkim wartościową, bo pełną witamin zupę.  

M. Prus, L. Kozera