Serce dla seniora

Uczniowie klasy II a w ramach rozwijania kompetencji czytelniczych odwiedzili po raz kolejny mieszkańców pilskiego DPS. Wybrali się tam w barwnych strojach Słodziaków. Uczennica Maja Zdanowicz przeczytała bajkę z książeczki „Gang Słodziaków”. Czytanie było przeplatane piosenkami akcji „Sensacja, rewelacja” oraz „Ekosłodziaki”. Jeden z mieszkańców Pilskiego Domu Opieki Społecznej Pan Józef, również przygotował bajkę dla dzieci. Wszyscy słuchali z wielkim zainteresowaniem. Spotkanie zakończyła prezentacja postaci, za które byli przebrani uczniowie. Wizyta dostarczyła wiele radości i wywołała nie jeden uśmiech na twarzach Seniorów. Dzieci zostały nagrodzone brawami i zaproszone do degustacji świeżo upieczonych ciasteczek. Drugoklasiści już przygotowują się do świątecznych odwiedzin.

M. Woźniak

>>zobacz zdjęcia<<