Poznajemy kraje Unii Europejskiej

Zwieńczeniem lekcji o wielkim pianiście Fryderyku Chopinie oraz Savoir vivre, było zaproszenie mamy uczennicy klasy II a, która od najmłodszych lat interesuje się wszystkim, co dotyczy Francji. Pani Katarzyna Urlewicz przygotowała wspaniałe dwugodzinne zajęcia wzbogacające wiedzę dzieci na temat tego kraju. Poruszonych zostało wiele aspektów takich jak: mały zarys historyczny, budowle, zabytki, menu, moda a wszystko przeplatane było francuskimi nazwami, które dzieci chętnie powtarzały. Uczniowie rozpoczęli pracę od rysunku na temat skojarzeń z Francją, następnie pracowali w zespołach, a na zakończenie wspólnie wykonali plakat. Dzieci poszerzyły swoją wiedzę, nauczyły się zwrotów powitalnych, liczebników i kilku innych słówek w języku francuskim co sprawiło, że były bardzo podekscytowane i zadowolone.

M. Woźniak

>>zobacz zdjęcia<<