Lekcja savoire-vivre

Savoir vivre przy stole – tak brzmiał temat jednych z zajęć klasy II a. Uczniowie po wcześniejszym poznaniu zasad kulturalnego zachowania się przy stole oraz o odpowiednim jego nakryciu zostali zaproszeni przez wychowawcę do zorganizowania zajęć praktycznych. Podzieleni na grupy sami zgodnie ustalili, kto za co jest odpowiedzialny. Pięknie przygotowali stoliczki, odpowiednio je nakryli i zaczęła się lekcja Savoir vivre w praktyce. Niektórzy wcielili się w role kelnerów, inni klientów. W bardzo kulturalny sposób zamawiali ulubione ciasteczka, napoje a kelnerzy mieli pełne ręce pracy. Za wszystko trzeba było zapłacić wirtualnymi pieniążkami. Była to również lekcja matematyki, bo dzieci musiały obliczać, czy wystarczy im gotówki. Zajęcia były bardzo atrakcyjne, dostarczyły dzieciom wiele radości i wzbogaciły o dodatkowe umiejętności, które przydadzą się w przyszłości.

 M. Woźniak

>>zobacz zdjęcia<<