Misie na różne okazje

Czy pamiętacie swojego ulubionego pluszowego misia, z którym wieczorem spokojnie zasypialiście? Na pewno pamiętają o nim dzieci z klasy I b, a nawet przyniosły go do szkoły w Światowym Dniu Misia. Natomiast w piątek 29 listopada wybrały się do położonej w pobliżu szkoły pracowni krawieckiej i haftu komputerowego, w której powstają właśnie pluszowe misie. Jest to szczególne miejsce, bowiem misie są w niej przygotowywane na indywidualne zamówienie klienta. Pierwszoklasiści mieli okazję obserwować kolejne etapy wykonywania tej zabawki. Ze szczególną uwagą przyglądali się, jak na maszynie hafciarskiej ozdabia się brzuszek misia odpowiednio dobranym wzorem. Dobór koloru nici, rodzaj napisu czy dodatkowy motyw zdobiący zależy od koncepcji klienta. Wszystko to jest zaprogramowane komputerowo.

W pracowni misie są przygotowywane na różne okazje. Wykonuje się na przykład misie z okazji narodzin dziecka. Mają na swoim brzuszku wyhaftowane imię malucha, datę i godzinę jego przyjścia na świat oraz wagę i długość w momencie narodzin. Z pewnością taki miś będzie miłym prezentem dla maluszka, a w przyszłości będzie przypominać mu o tak ważnym dniu, jakim jest dzień urodzin.

     Dzieciom podobały się wszystkie misie i chętnie zabrałyby je ze sobą. Ale na te gotowe czekali już mali właściciele.

M. Prus