Wywiad z p. Piotrem Tobołą

W ramach projektu udało nam się w ostatni czwartek przeprowadzić wywiad z p. Piotrem Tobołą. Jest to syn naszego bohatera. Pan Piotr jest prezesem dużej pilskiej firmy „Termotech”. Zaprosił nas na wywiad do siedziby swojej firmy. Od początku spotkania atmosfera była bardzo ciepła. Sam wywiad udało się przeprowadzić zgodnie z wcześniejszymi założeniami. Dowiedzieliśmy się potrzebnych do projektu informacji dotyczących rodziny i życia zawodowego p. Bogdana Toboły. Pan Piotr opisał swojego ojca jako bardzo pracowitego człowieka, wszechstronnie uzdolnionego i posiadającego wiele pasji. Dowiedzieliśmy się też, jak wiele sławnych pilskich obiektów istniejących do dziś powstało przy udziale naszego bohatera. Poza reportażem zebraliśmy też informacje potrzebne do drzewa genealogicznego rodziny, którą badamy. W kolejnym kroku rozpoczniemy tworzenie drzewa genealogicznego. Zaczniemy się przygotowywać do odnalezienia miejsca pochówku p. Bogdana i miejsc związanych z jego osobą na terenie naszego miasta.

> zobacz reportaż <<