II c w pracowni hafciarskiej

5 marca klasa II C wybrała się na wycieczkę do pracowni haftu komputerowego firmy „Concept” w Pile w celu poznania pracy hafciarki komputerowej oraz zwiedzania pracowni hafciarskiej. Dzieci poznały tam etapy powstawania haftu komputerowego na misiu. Zobaczyły między innymi jak się projektuje wzór napisu przy pomocy odpowiedniego oprogramowania do projektowania graficznego, jak się haftuje napis na misiu przy pomocy przemysłowej hafciarki, która umożliwia haftowanie 12 kolorami nici jednocześnie oraz jak się zszywa misia za pomocą maszyny do szycia. Uczniowie mogli na koniec sami wypchać go silikonową watą. Na zakończenie dzieci wręczyły Pani Dorocie Lewandowskiej podziękowanie i słodki upominek, a w zamian dostały pięknego, dużego misia z wyhaftowanymi na brzuszku imionami dzieci z klasy.

M. Bęben

>>zobacz zdjęcia<<