Czytam z klasą lekturki spod chmurki

W ramach realizacji innowacji pedagogicznej pt. „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”, a zarazem ogólnopolskiego projektu edukacyjnego wspierającego rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I – III, klasa II C zrealizowała i ukończyła II moduł spośród III modułów – „Zwierzęce lekturki spod chmurki” w skład którego wchodziły takie zadania jak:

– przeczytanie lektury pt. „O psie, który jeździł koleją” Romana Pisarskiego oraz uzupełnianie lekturnika – w lekturnikach dzieci uzupełniały m. in. metryczkę książki, opisywały i narysowały głównego bohatera oraz swoją ulubioną scenę z książki, układały w grupach plan wydarzeń i wykonały samoocenę;

– zorganizowanie w szkole zbiórki karmy dla psów i kotów oraz przekazanie jej do pobliskiego schroniska;

– zorganizowanie wycieczki do Przychodni Weterynaryjnej „As” w Pile w celu poznania pracy weterynarza, właściwej opieki nad zwierzętami oraz zwiedzenia przychodni od środka. Dzieci zostały oprowadzone po takich gabinetach jak: gabinet zabiegowy, laboratorium i gabinet stomatologiczny. Uczniowie mogli obserwować przez mikroskop pasożyta oraz kroplę krwi.  Zobaczyli również urządzenia do prześwietlania – rtg, usg oraz zdjęcia pieska od wewnątrz, a także inkubator. Uczniowie mogli także dotykać narzędzi chirurgicznych i ważyć się na ogromnej, wbudowanej w podłogę wadze. Dzieci były bardzo zadowolone z wizyty i słuchały z ogromnym zainteresowaniem;

– zorganizowanie klasowego konkursu głośnego czytania pt. „O psie, który jeździł koleją”.

W konkursie tym, wzięło udział 13 uczniów, którzy wykazali się odwagą i chęcią pochwalenia się na forum klasy swoją umiejętnością czytania. Na początku konkursu, uczniowie wylosowali fragment tekstu z rozdziału przeczytanej lektury, a następnie czytali go na głos. W konkursie tym zwyciężyła A. Jachocka, która przeczytała tekst bezbłędnie, drugie miejsce zajął Sz. Mańkowski, a trzecie Wiktoria Połowniak. Wszystkie dzieci zostały obdarowane dyplomami, książeczkami oraz lizakami za udział w konkursie.

Za zrealizowanie powyższych zadań, klasa II C otrzymała dyplom potwierdzający zrealizowanie II modułu ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”.

  M.Bęben                      

>>zobacz zdjęcia<<