Awans do Mistrzostw Wojewódzkich w Warcabach Klasycznych

7 marca 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Pile odbyły się Igrzyska Dzieci w Warcabach Klasycznych Powiatu Pilskiego. Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund i był podzielony na kategorie dziewcząt i chłopców. Czwórka najlepszych dziewcząt oraz chłopców walczyła o awans do mistrzostw wojewódzkich.

W turnieju dziewcząt uczestniczyło 18 zawodniczek. Naszą szkołę reprezentowały Martyna Wypchło i Zuzanna Pawlak. Po emocjonującej grze do ostatniej partii 2 miejsce zajęła Martyna Wypchło, 13 miejsce zajęła Zuzia Pawlak.

W kategorii chłopców uczestniczyło 20 zawodników. Reprezentowali nas Mateusz Szwemin oraz Oskar Żelichowski. Po bardzo dobrej grze, Mateusz Szwemin zajął 4 miejsce, a Oskar Żelichowski 12 miejsce.

Awans do mistrzostw wojewódzkich uzyskali: Martyna Wypchło oraz Mateusz Szwemin.

Naszym reprezentantom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

                                                                                                    Paweł Bęben