I Międzyszkolne Mistrzostwa Szachowe Online

   W dniu 28 maja 2020 r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję zmierzyć się w wyjątkowych zawodach, a mianowicie w I Międzyszkolnych Mistrzostwach Szachowych Online. Turniej zorganizowany został pod opieką p. Moniki oraz Pawła Bębnów oraz p. Mateusz Pazdeja – opiekuna Szkolnego Samorządu Uczniowskiego.
   Pasjonaci tej królewskiej gry mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności i wziąć udział w turnieju. Większość to jeszcze początkowi gracze, którzy będą dopiero rozwijać swój talent w tym kierunku. Jednak pomimo tego zawody odbywały się na naprawdę wysokim poziomie. Najlepsze wyniki osiągnęli następujący uczniowie:
1. Filip Bęben z klasy 8 a – Szkoła Podstawowa nr 7 im. Adama Mickiewicza w Pile,
2. Mateusz Szwemin z klasy 3 a – Szkoła Podstawowa nr 5 im. Dzieci Polskich w Pile,
3. Cristian Ronaldo Lautaru-Kubik z klasy 7 a – Szkoła Podstawowa nr 5 im. Dzieci Polskich w Pile.
    Serdecznie gratulujemy zwycięzcom! Wszystkim uczestnikom turnieju życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy za zaciętą rywalizację, grę fair-play i atmosferę świetnej zabawy! Mamy nadzieję, że tegoroczne pierwsze szkolne zawody szachowe online staną się dodatkową zachętą dla pozostałych uczniów do zgłębiania tajników tej dyscypliny. Bowiem jest to wspaniała gra, która sprzyja wszechstronnemu rozwojowi: uczy logicznego myślenia, przewidywania, sportowego współzawodnictwa, refleksu i cierpliwości.
   Po odbiór nagród zapraszamy do szkolnego sekretariatu przy Al. Niepodległości w godz. 8-15.