Sprzątanie świata

W poniedziałek 21 września uczniowie klasy 3b wraz z wychowawcą B. Kuklińską  aktywnie włączyli się w akcję Sprzątania Świata – Polska. Trzecioklasiści przyszli do szkoły odpowiednio przygotowani – mieli  jednorazowe rękawiczki oraz worki na śmieci. Po krótkiej pogadance o samej akcji „Sprzątania świata” i  segregacji śmieci  uczniowie z zapałem rozpoczęli sprzątanie swojego kawałka Polski. Wszyscy zbierali śmieci wokół terenu naszej szkoły, w drodze na pilską Wyspę i na terenie samej Wyspy. Jak zawsze najwięcej śmieci było ukrytych w krzakach. Uczniowie znaleźli tam  papierki, butelki plastikowe, szklane  a nawet odzież. W krótkim czasie worki zapełniły się do połowy. Trzecioklasiści sprzątając  zrozumieli ,że warto dbać o czystość parków, ulic, a co za tym idzie naszej planety. Inicjatywa Sprzątanie Świata ma na celu promowanie niewyrzucania śmieci do lasu, parku i uświadamianie dzieciom, że to od ich działań zależy, czy degradacja środowiska będzie postępować, czy nie.

B. Kuklińska

>>zobacz zdjęcia<<