Pasieka i łąka kwietna

22 września uczniowie z klasy I b z wychowawczynią wybrali się do miejskiej pasieki stworzonej przez Fundację Pszczoła. Pasieka mieści się przy zamiejscowym ośrodku Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Pile. Jest to miejsce nie tylko mieszkania pszczół, ale i wieloelementowe centrum edukacji. Pani Bożena, prezes fundacji, pokazała dzieciom ule, sprzęt potrzebny do produkcji miodu oraz narzędzia pszczelarskie. Z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem dzieci brały udział w zajęciach. Wszyscy ubrani byli w odpowiedni strój do pracy z pszczółkami. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych informacji dotyczących życia pszczół. Kto słuchał ten wie, jakie zadania mają poszczególne pszczoły w ulu. Pierwszaki poznały także sposób budowania uli, ale chyba największe zainteresowanie wzbudziła pszczela królowa, którą wszyscy mogli zobaczyć. Dzieci już we wrześniu nie mogą doczekać się wiosny, ponieważ  wtedy znów odwiedzą pasiekę i piękną kwietną łąkę.

D.Dobrowolska

>>zobacz zdjęcia<<