Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

2 października 2020 r. w naszej szkole obchodziliśmy X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja to dobra okazja dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

W piątek odbyło się sprawdzanie „tabliczkowej wiedzy”. W świetlicy uczniowie rozwiązywali zagadki i łamigłówki związane z tabliczką mnożenia, grali w tabliczkowe domino. Na przerwach uczniowie mogli zdać egzamin z tabliczki mnożenia u swoich wychowawców w świetlicy przy al. Niepodległości, a w budynku przy ul. Kujawskiej u pani Diany Giełczyk. Każdy, kto odpowiedział poprawnie na wszystkie przykłady, został Ekspertem Tabliczki Mnożenia,  otrzymał certyfikat oraz słodki upominek.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do propagowania tego święta, a tym którzy zdobyli tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia serdecznie gratulujemy i liczymy na równie duże zaangażowanie w przyszłym roku. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki, a matematyczne święto na długo zostanie w ich pamięci. Jeżeli zorganizowanie tego dnia sprawiło, że każdy z nas utrwalił sobie choćby jeden przykład tabliczki mnożenia to – WARTO BYŁO!

Koordynatorzy Lokalni ŚDTM 2020
Monika Skrypak, Barbara Plucińska, Diana Giełczyk

>zobacz zdjęcia<<