II Międzyszkolne Mistrzostwa Szachowe on-line

10 października 2020 r. uczniowie naszej szkoły zmierzyli się w wyjątkowych zawodach, a mianowicie w II Międzyszkolnych Mistrzostwach Szachowych Online. Pasjonaci tej królewskiej gry mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności i wziąć udział w turnieju. Większość to jeszcze początkowi gracze, którzy będą dopiero rozwijać swój talent w tym kierunku. Jednak pomimo tego zawody odbywały się na naprawdę wysokim poziomie. Najlepsze wyniki osiągnęli następujący uczniowie:

1. Marcel Zawada z klasy 4c,
2. Mateusz Szwemin z klasy 4c,
3. Zuzanna Pawlak z klasy 7a,
3. Marta Manowska z klasy 5a,
3. Samanta Hryncewicz z klasy 5b,
3. Aleksander Duljasz z klasy 4c.

Serdecznie gratulujemy laureatom! Natomiast Wszystkim uczestnikom turnieju życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy za zaciętą rywalizację, grę fair-play i atmosferę świetnej zabawy! Mamy nadzieję, że drugie międzyszkolne zawody szachowe online staną się dodatkową zachętą dla pozostałych uczniów do zgłębiania tajników tej dyscypliny. Bowiem jest to wspaniała gra, która sprzyja wszechstronnemu rozwojowi: uczy logicznego myślenia, przewidywania, sportowego współzawodnictwa, refleksu i cierpliwości.

Etap powiatowy odbędzie się 14 listopada 2020 roku.

M.Pazdej